Kreslený modrotisk

produkt

Verfügbar: Ing. arch. Eva Leštinová

Gemeinde: Sklenařice

Region: KRKONOŠE

logo

Weitere Fotos:

Eva Leštinová se zabývá textilní tvorbou a své výrobky zdobí kresleným modrotiskem. Tradiční modrotisk je stará barvířská technika, která byla  roce 2018 zapsána na seznam nehmotného kulturního dědictví UNESCO. V České republice existují už jen 2 poslední dílny, které modrotisk vyrábí. Dříve byla tato technika hojně rozšířená i  tady v Krkonoších.
   Ve své práci nepoužívá raznice, ale motivy kreslí tiskařskou rezervou přímo na látku. K barvení látky využívá dílnu pana Danzingera  v Olešnici na Moravě.
Snaží se o to, aby stará tradiční technika dekorování látky našla znovu uplatnění při výrobě současného textilního výrobku. Ať už třeba oděvu,  textilních dekorací do bytu, tašek i drobných kabelek a mnoha jiných užitných nebo dekorativních předmětů.
Inspiraci pro kreslené motivy hledá v přírodním bohatství Krkonoš a lidových tradicích, v poudačkách i v architektuře. Díky ruční kresbě je každý výrobek originál. Kreslení Evu Leštinovou provází celý život.

Kontakt zum Hersteller:

Ing. arch. Eva Leštinová

Sklenařice 26 26
512 43 Sklenařice
tel.: 606 923 194

https://www.fler.cz/shop/ele

Wählen Sie eine Region

mapa regionů

Kam dál

Abonnement der Neuigkeiten

Wollen Sie regelmäßig die Neuigkeiten und Einladungen zu geplanten Veranstaltungen erhalten, inspirierende Geschehnisse und Interviews erfahren? Dann genügt es, sich anzumelden.

Partner

Smartemailing

Smartemailing
Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.