Historický vodní mlýn Hoslovice

produkt

Betreibt: Historický vodní mlýn Hoslovice

Gemeinde: Strakonice

Region: PRÁCHEŇSKO

logo

Weitere Fotos:

Historický vodní mlýn Hoslovice je nejstarší dochovaný vodní mlýn v Čechách, nachází se nedaleko Strakonic. Areál tvoří původní mlýnice s obytnou částí, chlévy s kolnou a stodola. Patří k němu také rybníček s náhonem, sad a louky.

Díky vyjímečnému způsobu života posledních vlastníků, kteří se v 50. letech izolovali od společnosti a odmítli veškerý technický pokrok, se v areálu dochoval tradiční venkovský způsob života. Díky tomu je mlýn včetně dalších staveb a pozemků v autentickém stavu tak, jak jej znali obyvatelé Hoslovic a okolí po staletí. Poslední dochovanou technickou úpravou je žentour za stodolou.

V areálu se konají akce s ukázkami tradičních řemesel, zemědělské výroby a místního zvykosloví (masopust, velikonoční obchůzky, posvícení, Vánoce).

Celý areál je velice zachovalý a je často využíván k natáčení pohádek (Vodník a Karolínka, Kouzla králů, Tři bratři...). Několikrát ho prezentovala i Toulavá kamera.

Kontakt zum Betreiber:

Historický vodní mlýn Hoslovice

Muzeum středního Pootaví

Hoslovice 36
386 01 Strakonice
http://www.muzeum-strakonice.cz/cs/mlyn-hoslovice/expozice/

Gästebuch:

Diese Erlebnis was noch nicht Bewertet

Bewertung einfügen

Die Nachricht kann max. 1000 Zeichen umfassen. Noch 1000 Zeichen.

Wählen Sie eine Region

mapa regionů

Kam dál

Abonnement der Neuigkeiten

Wollen Sie regelmäßig die Neuigkeiten und Einladungen zu geplanten Veranstaltungen erhalten, inspirierende Geschehnisse und Interviews erfahren? Dann genügt es, sich anzumelden.

Partner

Smartemailing

Smartemailing
Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.