Slavnosti města Šumperk

produkt

Betreibt: Město Šumperk

Gemeinde: Šumperk

Region: JESENÍKY

logo

Weitere Fotos:

Slavnosti města Šumperka se konají každoročně od roku 1998 (v roce 2018 se jedná již o dvacátý ročník) vždy na začátku června, aby připomněly významnou událost v dějinách města – tzv. Šumperský sněm, kdy se 4. června 1490 Šumperku setkali představitelé moravských a slezských stavů k dojednání společného postupu při jednáních zda zůstat po Uherskou korunou, či se navrátit pod Českou korunu. Pro další osud těchto zemí bylo toto setkání klíčové. Tato akce zároveň oslavuje Mezinárodní den dětí a otevírá letní turistickou sezonu v Šumperku.

Od roku 2017 je akce třídenní a koná se od čtvrtka do soboty. Čtvrteční večer probíhají divadelní představení, páteční odpoledne je věnováno dětem (hry a soutěže, tvořivé dílničky a atrakce), večer pak hudebním vystoupením. Sobotní den se zaměřuje na historii a romantiku – po celý den probíhají vystoupení šermířských spolků a vystoupení se středověkou tematikou. V případě výročí narození významné osobnosti nebo výročí uskutečnění významné české události v daný rok je tento den částečně věnován tomuto – např. v roce 2015 Husitům (výročí upálení Mistra Jana Husa), v roce 2016 Karlu IV. (výročí jeho narození) a v roce 2018 stému výročí založení samostatného československému státu.

Doprovodný program akce se stává z řemeslného jarmarku, tematických her a soutěží pro děti o ceny, probíhají jízdy na koních, vystoupení dětí šumperských mateřských a základních škol a volnočasových center a členů místních zájmových spolků (aerobik, orientální tance, scénické tance, sborový zpěv aj.).

Celá akce je zakončena výpravným průvodem městem všech účinkujících, slavnostní ceremonií a ohňostrojem.

Akce se koná v prostorách nádvoří Pavlínina dvora (čtvrtek a pátek) a Sadů 1. máje (sobota).

Akce se dlouhodobě těší velké oblibě, návštěvnost čítá několik tisíc návštěvníků každý rok. Vstupné se na akci nevybírá, město Šumperk vnímá pořádání této akce jako službu občanům a návštěvníkům města.

Kontakt zum Betreiber:

Město Šumperk

Informační centrum Šumperk

Hlavní třída 14
787 01 Šumperk
tel.: 583 214 000

https://www.slavnosti-mesta.cz

Dům kultury Šumperk

Fialova 3
787 01 Šumperk

Mgr. Zuzana Králová

Dům kultury Šumperk
telefon: 608100278

Bohuslav Vondruška

Vedoucí oddělení kultury a vnějších vztahů - Město Šumperk
telefon: 723240024

Gästebuch:

Diese Erlebnis was noch nicht Bewertet

Bewertung einfügen

Die Nachricht kann max. 1000 Zeichen umfassen. Noch 1000 Zeichen.

Wählen Sie eine Region

mapa regionů

Kam dál

Abonnement der Neuigkeiten

Wollen Sie regelmäßig die Neuigkeiten und Einladungen zu geplanten Veranstaltungen erhalten, inspirierende Geschehnisse und Interviews erfahren? Dann genügt es, sich anzumelden.

Partner

Smartemailing

Smartemailing
Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.