Festival medu

produkt

Betreibt: Český svaz včelařů, z.s. základní organizace Šumperk

Gemeinde: Šumperk

Region: JESENÍKY

logo

Weitere Fotos:

Preisliste:

Včelařství patří k nejstarším řemeslům. Proto šumperští včelaři ve spolupráci se SOŠ Šumperk, Zemědělská 3 chtějí ukázat široké veřejnosti vše kolem této činnosti a produktů se včelařstvím spojených. Tento Festival medu se koná již sedmý rok. Program Festivalu medu neboli Medový festival, který doplňujeme ukázkou tradičních řemesel jako je kovářství, hrnčířství, řezbářství, drátkování, paličkování, práce na kolovratu aj. V areálu SOŠ – učebna v přírodě, arboretum, sad, muzeum, včelnice – kde se Festival medu koná, jsou různá stanoviště, která představují práci včelaře. Pro děti si studenti SOŠ animátoři připraví medovou stezku s plněním různých úkolů, dospělé návštěvníky čekají zábavné soutěže. Návštěvníci festivalu mohou projít naučnou stezku „Ze života včel“, která je nainstalována v areálu SOŠ. Dále na programu je ochutnávka a prodej medů od místních včelařů, medovin a medových nápojů, soutěž o nejchutnější med, nebo různé odborné přednášky. Členové včelařského kroužku představí svoje zázemí a včelnici a názorně předvedou zájemcům, co vše je zapotřebí při včelaření, nebo vytáčení medu. Nedílnou součástí je prosklený úl, kam každý návštěvník může nahlédnout a na vlastní oči vidět život v úle. Dále mohou návštěvníci navštívit bylinkovou zahrádku a pod vedením si připravit bylinkovou mast. Celý den je doplněn kulturním vystoupením různých místních hudebních těles.

Festival se koná druhou, nebo třetí sobotu v září. Počet návštěvníků se pohybuje okolo 1000.

Celá akce je pořáddána šumperští včelaři. Na festivalu jsou nabízeny převážně místní produkty, návštěvníci se mohou seznámit s lidovými řemesly a jejich představitelé jsou většinou z regionu jesenicka. Spolupracujeme s místní agrární komorou na ochutnávce místních produktu Kulturní program se snažíme zajistit z místních amatérských skupin. 

Kontakt zum Betreiber:

Český svaz včelařů, z.s. základní organizace Šumperk

Krameriova 993/23
787 01 Šumperk
https://www.vcelari-sumperk.cz

Vít Sochora

telefon: 604860656

Gästebuch:

Diese Erlebnis was noch nicht Bewertet

Bewertung einfügen

Die Nachricht kann max. 1000 Zeichen umfassen. Noch 1000 Zeichen.

Wählen Sie eine Region

mapa regionů

Kam dál

Abonnement der Neuigkeiten

Wollen Sie regelmäßig die Neuigkeiten und Einladungen zu geplanten Veranstaltungen erhalten, inspirierende Geschehnisse und Interviews erfahren? Dann genügt es, sich anzumelden.

Partner

Smartemailing

Smartemailing
Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.