Pekařovská pouť

produkt

Betreibt: Obnova kulturního dědictví údolí Desné z.s.

Gemeinde: Velké Losiny

Region: JESENÍKY

logo

Weitere Fotos:

Pekařovská pouť se poprvé uskutečnila v roce 2004 v souvislosti s obnovou místní rozpadlé kaple. O vzniku kaple praví legenda, že ji vystavěl rychtářův syn z vojenského pokladu, který ukradl francouzskému regimentu táhnoucího skrz ves. A nyní po 200 letech, sem přijíždějí flašinetáři až z daleké Francie a hrají a zpívají

Pekařovská pouť seznamuje účastníky se skutečnou církevní poutí a s jejími atributy (pěší pouť z Velkých Losin do Pekařova, Mše svatá), s oblastním folklórem (vystoupení tanečního souboru, ukázka kroje Podesní) a s řemeslnou výrobou (prodejní stánky). Pouť odhaluje pekařovskou tradici výroby varhan a flašinetů ve firmě Franz Kolb & Söhne v letech 1864-1939, součástí pouti je Mezinárodní setkání flašinetářů.

Pekařovská pouť se podílí na návratu lidových tradic do Podesní, na zachování kulturní a duchovní památky původních německých obyvatel. Dokazuje smysluplnost opravy místní hřbitovní kaple Nanebevzetí Panny Marie a přispívá k propagaci Podesní u nás i v zahraničí.

Kontakt zum Betreiber:

Obnova kulturního dědictví údolí Desné z.s.

Bukovická 58
788 15 Velké Losiny
http://www.vresovka.cz

Ing. Martin Černohous

Gästebuch:

Diese Erlebnis was noch nicht Bewertet

Bewertung einfügen

Die Nachricht kann max. 1000 Zeichen umfassen. Noch 1000 Zeichen.

Wählen Sie eine Region

mapa regionů

Kam dál

Abonnement der Neuigkeiten

Wollen Sie regelmäßig die Neuigkeiten und Einladungen zu geplanten Veranstaltungen erhalten, inspirierende Geschehnisse und Interviews erfahren? Dann genügt es, sich anzumelden.

Partner

Smartemailing

Smartemailing
Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.