Míša z Nelepča

produkt

Dostawca: Ing. Veronika Kropáčková

Gmina: Nelepeč-Žerůvka

Region: BRNĚNSKO

logo

Vyšlehaný tvarohový krém z biomléka z vlastního ekologického chovu s čokoládou.

Jsme rodinná ekologická farma s historií sahající až do 17. století. Naším posláním je být spolehlivým dodavatelem kvalitních regionálních mléčných výrobků vyrobených tradičními postupy bez umělých přísad či škrobů. 

Historie farmy sahá až do roku 1648, kdy se v Nelepči usadil první Kropáček se svoji manželkou a založil si zde malou rodinnou farmu, která se postupem času rozrůstala. Chovali několik zvířat, především krávy, které také zajišťovali orbu polí. Se zvětšující se výměrou byly krávy nahrazeny koňmi, protože byli výkonnější a díky tomu krávy mohly být plně využívány pro produkci mléka a masa. Další chovaná zvířata byly ovce, slepice a prasata. Krokem vpřed bylo i zakládání ovocných sadů, z nichž některé fungují dodnes. 

Do roku 1948 se podařilo farmu rozšířit na 21 ha půdy, kde se pěstovaly různé druhy obilovin či brambor. Byť se dnes zdá, že je to málo, v té době byla rodinná farma jedním z největších hospodářství v okolí a spolehlivě uživila nejen celou rodinu, ale poskytovala i pracovní místa. Úspěšnost farmy se odrazila i v modernizaci využívaných technologií a 23. 10. 1948 byl pořízen první traktor, Zetor 25. Stejně tak jako jiným farmářům či živnostníkům, ani rodině Kropáčkových se nevyhnulo komunistické znárodňování majetků

Když byly pozemky a krávy po dlouhých letech vráceny svému majiteli, zrodila se zde myšlenka ekofarmaření. Začínalo se s pouhými čtyřmi kravami a v roce 1990 farma zažádala o přechod do režimu ekologického zemědělství. Od těchto dob se pozvolna rozrůstá a dnes hospodaří na 64 ha a chová okolo 50 kusů hovězího dobytka. 

Skontaktować się z producentem:

Ing. Veronika Kropáčková

Nelepeč 3
666 01 Nelepeč-Žerůvka
tel.: 776102533

https://www.farmanelepec.cz

Wybierz region

mapa regionů

Kam dál

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Smartemailing

Smartemailing

Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.