Lipovecká klobása

produkt

Dostawca: BETAS s.r.o.

Gmina: Lipovec

Region: MORAVSKÝ KRAS

logo

Lipovecká klobása od firmy BETAS

Klasická domácí klobása, jaká se dělávala v tomto regionu při domácích zabíjačkách. Je složena z hovězího a vepřového masa, směsi koření a trošky vody, podíl masa tvoří více než 90%. Výborná je k ohřívání, opékání, grilování i ke konzumaci za studena. Podíl ruční práce při výrobě Lipovecké klobásy je asi 90 %, kdy porážka, porcování masa, krájení a veškerá příprava probíhá ručně, včetně točení klobás. Stroje používáme pouze na mletí, míchání a narážení do vepřových přírodních střev. Poté se klobásy udí v klasické zděné udírně na bukovém dřevě a po vyuzení se ovaří. Hovězí dobytek nakupujeme od okolních družstev nebo od soukromých zemědělců z našeho regionu, vepřové půlky odebíráme z jatek Bořitov.

Lipovecká klobása je jedním z mnoha výrobků firmy BETAS. Naše firma byla založena v roce 1995 v Lipovci, obci blízko Moravského krasu, která leží na rozhraní okresů Blansko, Vyškov a Prostějov. Porážíme hovězí dobytek, zpracováváme maso hovězí a vepřové, vyrábíme zabijačkové speciality a mnoho dalších uzenářských výrobků. Naše produkty rozvážíme do obchodů, škol a restaurací v širokém okolí, pravidelně se účastníme farmářských trhů v Blansku.    

Základem naší převážně ruční výroby je používání původních a osvědčených receptů a postupů, jaké známe již z dob našich dědečků. Naši práci doprovází vůně majoránky, pepře, česneku a kouře z bukového dřeva, který se line z udírny.    

Skontaktować się z producentem:

BETAS s.r.o.

Lipovec 327
679 15 Lipovec
http://betas.cz/

Marek Buchta

telefon: 720679047

Wybierz region

mapa regionů

Kam dál

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Smartemailing

Smartemailing

Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.