Individuálně stavěná kachlová či omítaná kamna, sporáky a chlebové pece

produkt

Dostawca: Ing. Jan Křivonožka

Gmina: Fulnek

Region: MORAVSKÉ KRAVAŘSKO

logo

Więcej zdjęć:

Honzova cesta ke kamnářství

Po studiu fyziky na Matematicko-fyzikální fakultě UK a environmentálního modelování na ČZU jsem odešel sbírat zkušenosti v různých řemeslných činnostech, kterými jsem se tak trochu zabýval už od mala. Lákalo mě prohloubit řemeslné dovednosti a zkusit žít „trošku jinak“. Po roce v ekovesnici Zaježová a po zimě strávené rekonstrukcí vodního mlýna v Kvačianské dolině, jsem zjistil, že stavět kamna má smysl a rozhodl jsem se tomuto řemeslu věnovat naplno.

Zároveň jsem se naučil používat přírodní materiály jako hlínu, slámu, dřevo a kámen. A tak se pro mě stalo přírodní stavitelství přirozenou cestou pro vlastní bydlení. S rodinou jsme následně opravili starý dům v Sudetech, kde jsem postavil vlastní kamna i sporák a kde se povedlo i mnoho jiných experimentů.

Od té doby jsem se vyučil v oboru kamnář na učilišti v Horní Bříze. Stále se účastním různých odborných kurzů a seminářů, které jsou pro kamnáře nezbytné. Jsem členem Cechu kamnářů ČR.

Už od studií jsem pracoval v různých neziskových organizacích, například Člověk v tísni o.p.s. či Hnutí Brontosaurus, takže znám kouzlo smyslupnosti a práce s báječnými lidmi. S neziskovým sektorem udržuji vazby stále a čas od času organizuji workshopy řemesel či podobné dobrovolnické aktivity.

Skontaktować się z producentem:

Ing. Jan Křivonožka

Dolejší Kunčice 6
742 45 Fulnek
tel.: 728 260 738

https://www.krivonozka.cz/

Wybierz region

mapa regionů

Kam dál

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Smartemailing

Smartemailing

Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.