Kdoulování na mlýně v Brlohu

produkt

Działa: Vernerův mlýn, o.p.s.

Gmina: Brloh

Region: POOHŘÍ

logo

Więcej zdjęć:

Vernerův mlýn (foto: vodnimlyny.cz)

Vernerův mlýn je rozsáhlý hospodářský a přírodní areál včetně sadu, kde se po dlouhá léta daří pěstovat dnes již netradiční ovoce – kdoule. Mlýn byl v dřívějších dobách využíván především k mletí obilí. Dnes se po jeho rekonstrukci do jeho zdí navrací život a slouží zejména jako turistická památka, která návštěvníkům přibližuje, historii mlynářství, pekařství a dalších zapomenutých řemesel. Významným technickým prvkem je stoletý dieselový motor, který slouží dodnes.

Vedle stálých expozic zapomenutých řemesel, se konají i příležitostné akce či pravidelné jako je vaření kdoulového džemu či povidel a to zejména na podzim, kdy kdoule dozrávají. Kdoulování není žádný náročný proces a zvládnou jej dospělí i děti. Tak přijeďte za zážitkem do Brlohu u Loun a odvezte si dobrotu z dnes již netradičního ovoce, které je podobné svým tvarem jablku a hrušce a je plné vitamínů.

Skontaktuj się z operatorem:

Vernerův mlýn, o.p.s.

Brloh 26
440 01 Louny
tel.: 607 952 347

http://www.vernermlyn.cz

Návštěvní kniha:

Tento zážitek zatím nikdo nehodnotil.

Vložit hodnocení

Zpráva může obsahovat maximalně 1000 znaků. Zbývá 1000 znaků.

Wybierz region

mapa regionů

Kam dál

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Smartemailing

Smartemailing

Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.