Cínovaný šperk

produkt

Dodává: Sylva Šmardová

Obec: Mikulůvka

Region: BESKYDY

logo

Další fotografie:

Narodila jsem se a žiji na Valašsku. Od dětství ráda tvořím. Jako dítě jsem navštěvovala výtvarný kroužek a keramiku. Přesto jsem se v dětství více věnovala sportu a koním. Vystudovala jsem obor dostihový jezdec.

K tvoření jsem se vrátila až na mateřské dovolené v roce 2001. Výtvarné činnosti se tedy věnuji 15 let. Namalovala jsem si nejprve obrazy do své domácnosti, následně pro své přátele. Věnovala jsem se také keramice. Pracovala jsem v keramické dílně. Vymyslela jsem svůj vlastní způsob plastického zdobení.

Cínované šperky jsou ručně vyrobené šperky většinou pomocí pájky nebo pájecí stanice technikou měkkého pájení. Každý kus je tedy originál. Nejedná se o žádné odlitky. Mé šperky jsou tvořeny technikou měkkého pájení. Cínování pochází z České republiky. Šikovné cínařky najdeme i na Slovensku a několik v Polsku. Tato technika je poměrně mladá.

K výrobě cínovaného šperku používám cín s příměsí 3 % stříbra, měděný drát, měděný plech, minerály, perly, korály, lávu, fosilie a skleněné ručně malované skleněné kabošony. Šperky jsou zavěšeny na hedvábí, které sama dobarvuji ke šperku, na řetízku barvy gunmetal nebo na kůži.

Všechny šperky jsou mé vlastní návrhy. Každý kus je originál.

Kontakt na výrobce:

Sylva Šmardová

Mikulůvka 241
756 24 Bystřička
tel.: 723 010 078

http://www.originalyzvalasska.cz
Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.