Valašské frgály

produkt

Dodává: Cyrilovo pekařství s.r.o.

Obec: Hrachovec

Region: BESKYDY

logo

Další fotografie:

Cyril Grygar pekl frgály už od roku 1996. O osm let později založil se svou dcerou Věrou Kundrátovou společnost Cyrilovo pekařství s.r.o. Ta pokračuje již pod vedením Věrky Kundrátové ve výrobě tradičního pečiva, jež je chráněno nejen ochrannou známkou, ale také bylo několikrát ohodnocenou Perlou Zlínska jako nejlepší výrobek Zlínského kraje.

Jako každý region, i Valašsko má své charakteristické speciality. K nim neodmyslitelně patří proslulé valašské frgály. Jsou tradičním koláčem regionu, určeným nejen pro svatby, oslavy narozenin a další významné události.

Cyrilovo pekařství vyrábí frgály obvyklých druhů (makový frgál, tvarohový frgál, hruškový frgál), v průběhu let přibyly také nové, neobvyklé druhy, které můžete vyzkoušet v našich prodejnách.

Frgály jsou jemné kynuté pečivo s různou náplní – makovou, tvarohovou, hruškovou, ořechovou, s různými druhy čerstvého ovoce a mnoho dalších. Vždy jsou sypané posypkou a mašlované po upečení.

Tvarohová nádivka se zpracovává z tvarohu, který nakupujeme od mlékáren, ořechová nádivka je z vlašských ořechů, které vykupujeme, hrušková nádivka je vařená u nás ze sušeného ovoce, mák vykupujeme a taky si nádivku vaříme sami. Na rozdíl od většiny ostatních výrobců frgálů si všechny nádivky vyrábíme sami.

Naše frgály reprezentovaly Valašsko i v zahraničí, třeba na Expo 2000 do Hannoveru, ve Vatikánu, Moskvě nebo Japonsku. Na koláčích si pochutnával Tomáš Baťa nebo prezident Václav Havel.

Frgály prodáváme ve vlastních prodejnách – v Hrachovci, Hodslavicích, dvakrát v Rožnově pod Radhoštěm, a nově také v Novém Jičíně, zároveň jsou dodávány do řady dalších obchodů.

Propagační letáček Frgály z Cyrilova pekařství

Kontakt na výrobce:

Cyrilovo pekařství s.r.o.

Hrachovec 305
757 01 Valašské Meziříčí
tel.: 571 622 143

http://www.frgaly.cz

Věra Kundrátová

majitelka
telefon: 608 856 682

Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.