
BRNĚNSKO originální produkt®
Kde se cesty mnoha lidí spojí, kde se dějiny píší, kde vinohrady cesty lemují a kde mysl i tělo se tím nejlepším občerství a rozjitřená mysl žhavým sluncem nedá v noci spát ... kde ostatní vytvářejí tradiční a tvoří nové, my tradici žijeme… to je Brněnsko.

ARZ členem Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR
Na konci dubna 2017 se Asociace regionálních značek stala řádným členem Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR. AMSP je již od roku 2001 hlavním reprezentantem nejširšího podnikatelského segmentu v ČR, vedle legislativy, exportu, inovací, vzdělávání a financování malých a středních podniků se zaměřuje na rodinné firmy, řemeslníky, začínající podnikatele a lokální producenty.

Nově navázaná spolupráce má už i praktické výstupy – v červnu uspořádala AMSP ve spolupráci s ARZ dva workshopy pro zástupce rodinných firem, na nichž měli možnost analyzovat problémy, s nimiž se rodinné firmy potýkají, zejména ve fázi zapojování dalších generací.
Workshopy proběhly v Kutné Hoře (hotel U Kata) a na Levandulovém statku v Bezděkově. V rámci několikahodinové řízené diskuse měli účastníci workshopu možnost sdílet své zkušenosti – z pohledu generace zakladatelů i nástupců.
Podrobně rozebírali problémy, které mohou nastat při novém nastavování kompetencí i v důsledku dělení majetku či jiného přístupu dalších generací. Shodli se však, že přes veškerá úskalí stojí za to rodinné firmy držet a dále rozvíjet.
Díky členství v AMSP mohou koordinátoři regionálních značek i držitelé certifikátů spolupracovat i na dalších projektech AMSP.