Víno z Viničných Šumic

produkt

Dodává: Růžena Křížová - Vinařství u Křížů

Obec: Viničné Šumice

Region: BRNĚNSKO

logo

Další fotografie:

Révová vína z hroznů vypěstovaných a sklizených v obci Viničné Šumice. Jedná se o vína přívlastková s chráněným označením původu, dále vína s chráněným zeměpisným označemím. Veltlínské zelené, Muškát moravský, Solaris, Chardonnay, Rulandské šedé, Tramín červený.

Naše rodina bydlí a vinaří v obci Viničné Šumice, nacházející se 15 km východně od Brna, na jižním úpatí výběžků Drahanské vrchoviny. V současné době s 1,5 hektarem vinice nabízí vína, jejichž charakter je typický pro severní okraj Velkopavlovické vinařské podoblasti.

Vinici obhospodařujeme v režimu integrované produkce s důrazem na šetrnost k půdě a životnímu prostředí. Hlavním kritériem je vysoká kvalita hroznů, které jsou základem pro kvalitní víno. Při výrobě vína dodržujeme tradiční postupy a technologie s minimem zásahů do procesu vinifikace. Nabízíme tak vína jedinečná a co možná nejbližší těm, jaké pili naši dědové a pradědové. 

Kontakt na výrobce:

Růžena Křížová - Vinařství u Křížů

Viničné Šumice 318
664 06 Viničné Šumice
tel.: 603905711

https://www.vinokriz.cz/

Prodejní místa:

Vyberte si region

mapa regionů

Regionální koordinátor značky

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

BRNĚNSKO originální produkt®

Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.