Broumovské krajiny – malba a kresba

produkt

Dodává: ADA ART

Obec: Suchý důl

Region: BROUMOVSKO

logo

Další fotografie:

Jmenuje se Adéla Jenková a malba je její velkou vášní. 

  • Olejomalba
  • Akvarel
  • Obrazy na zakázku, plecháčky, hodiny, batohy, pohledy

Od svých sedmi let až do maturity chodila do ZUŠ v Polici nad Metují do výtvarky, kterou to vše začalo. Vyzkoušela si různé techniky kreslení i malování a nakonec si vybrala olejomalbu, která je stále její nejoblíbenější.

Prvním obrázkem, asi ve třinácti letech, byla snaha o realistický obrázek studánky v Machově, pak se ale dala na abstrakci, což bylo jednodušší a zábavnější. U té zůstává a je to styl, který Adélku nejvíc naplňuje a nabíjí krásnou a pozitivní energií. Ráda vymýšlí různé barevné kombinace a tvary. Někdy dopředu ani neví, jakou barvou začne, jaký udělá tah. Vezme plátno a začne s barvou, na kterou má náladu, začne malovat to, co cítí. 

Když šla na vysokou do Prahy, moc času na malování nezbylo. Během těch pěti let namalovala asi jen tři obrázky. Po dlouhé době zas namalovala krajinku a abstrakce byla ovlivněna Erasmem ve Španělsku. Po škole odjela cestovat do Kanady, Ameriky a na Havaj, kde se zrodily jedny z posledních obrázků a také, dalo by se říct, její další styl – pojmenovala bych ho scifi realismus. V těchto obrázkách z cest je zachyceno vždycky nějaké místo a ještě to, jak to místo vidí sama autorka, nebo tak jak by ho chtěla vidět.

Nyní maluje nejvíc krajinek, tréninkem se to naučila a moc ji to baví. Lidé okolo ní totiž chtějí vidět, jak vidí naši krásnou přírodu se svým štětcem. O krajinky Broumovska je zájem a není se čemu divit. Vždyť právě tato naše krajina je tou nejkrásnější. Věnuje se již také akvarelu a mimo obrazů vytváří i vzory k potisku látky. Nejen krajinky nechává tisknout na plecháčky a ve spolupráci se SPŠ Otty Wichterleho vzniklo 12 různých pohledů Broumovska.  

Obrázky ADA ART

Citace: "Umělec by asi měl mít svůj styl - jeho obrazy by měly mít něco společného.  Když se nad tím zamyslím, stejným znakem všech mých obrázků je sytá výrazná barva a to, že je v každém kousek mě. Nesnažím se krajiny namalovat realisticky přesně podle fotky. Chci, aby bylo vidět, že jde o malbu a snažím se tam vždy přidat něco, co obraz udělá kouzelným." 

 

Obrazy, pohledy, hrnky, hodiny – olejomalby na plátně, akryl na plátně s rámem i bez, akvarely na papíře, tisk.
Téma: abstrakce, krajiny ze světa i od nás, příroda.

Kontakt na výrobce:

ADA ART

Suchý Důl 98
549 62 Suchý důl
tel.: 773628887


Adela Kulichova - Jenková

Vyberte si region

mapa regionů

Regionální koordinátor značky

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

BROUMOVSKO regionální produkt®

Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.