Med a svíčky z Utajeného včelína

produkt

Dostawca: Vladimír Brádler - Utajený včelín

Gmina: Trutnov

Region: BROUMOVSKO

logo

Więcej zdjęć:

Markéta a Vladimír Brádlerovi včelaří zejména pro radost, tím nemají vysoké medné výnosy. Včelstva se nacházejí v CHKO Broumovsko - Heřmánkovicích. Zdravá příroda zde včelám poskytuje dostatek hodnotného nektaru i pylu.

Med získávájí z panenských plástů, které neobsahují organické zbytky od líhnutí včel, pozůstatky léčiv nebo jiných látek. Přestávají používat mezistěny, protože se tím vyhnou riziku kontaminace vosku a přísad, ze kterých mohou být mezistěny vyrobeny. Včelky nechávají zimovat pokud možno na medu, při léčení nepoužívají chemická léčiva, včelstva léčí přírodní cestou. V roce 2019, 2020 a 2021 získali certifikát k označení medu jako ČESKÝ MED a zlatou medaili v soutěži Český med. Od počátku se v oblasti včelařství neustále vzdělávají. Rádi také fotografují, jejich fotografie vycházejí v časopisu Moderní včelař. V roce 2020 v mezinárodní fotografické soutěži na téma Život a zdraví včel získali ve Slovinsku bronzové ocenění. 

Svíčkysvíčky jsou vyrobené ze včelího vosku, který získáváme výměnou díla našich včelstev. Neobsahují žádné přísady, vosk je sterilizován varem po dobu jedné hodiny. Neobsahuje rezidua chemických léčiv, které při včelaření nepoužíváme. Vosk není čištěn žádnou kyselinou, která docílí světlejší barvy vosku. Zůstává tak přírodní barvy. Není také barven umělými barvivy, které při hoření do vzduchu uvolňují toxické látky.

Skontaktować się z producentem:

Vladimír Brádler - Utajený včelín

Krakonošovo nám. 22
541 01 Trutnov
tel.: 775034718

http://utajeny-vcelin.cz
Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.