Muzeum stavebnice Merkur

produkt

Działa: Muzeum stavebnice Merkur

Gmina: Police nad Metují

Region: BROUMOVSKO

logo

Więcej zdjęć:

Dovolujeme si Vás pozvat do Muzea stavebnice Merkur, které naleznete v malebném městečku Police nad Metují. Stavebnice Merkur je nerozlučně spjatá s tímto městem, kde se od svého vzniku vyráběla. V minulém roce firma slavila sté výročí od svého založení.

V letošním roce byla zahájena komplexní přestavba expozice Muzea. V probíhající první etapě došlo ke zrenovování recepce podle konceptu architekta Zdeňka Rychtaříka. V budoucnu bude tento moderní, čistý styl použit ve všech prostorách Muzea. Nově je v Muzeu otevřena putovní expozice dřevěných hraček Woody s oblíbenými vláčkodráhami a pro menší děti tu máme připravenou hernu s dřevěnými kostkami. Větší děti jistě potěší dílnička stavebnice Merkur. Připravujeme novou expozici důlní a těžební techniky v zrekonstruovaných sklepních prostorech. Pro příznivce modelové železnice je v Muzeu připravené velké klasické kolejiště Merkur a sbírka vláčků Merkur.

V Muzeu můžeme spatřit repliku čočkostroje postaveného z Merkuru, na kterém profesor Wichterle odlil první hydrogelové kontaktní čočky. Další ukázkou toho, že Merkur není pouze hračka, je robot postavený týmem studentů z Litomyšle, který se svým projektem vyhrál v USA titul mistrů světa v robotice. V Muzeu stavebnice Merkur nalezneme i ikonické stavby jako je např. londýnský Tower Bridge, hrad Karlštejn, vysílač Ještěd. Největším lákadlem však asi zůstává Ocelové město postavené, podle románu Julese Verna, panem stavitelem Jiřím Mládkem.

Otevírací doba:

PO - NE : 9:00 - 12:00 - 13:00-17:00

 

 

 

Skontaktuj się z operatorem:

Muzeum stavebnice Merkur

Tyršova 341
549 54 Police nad Metují
tel.: 491 541 262

http://www.merkurpolice.cz/

Návštěvní kniha:

Tento zážitek zatím nikdo nehodnotil.

Vložit hodnocení

Zpráva může obsahovat maximalně 1000 znaků. Zbývá 1000 znaků.

Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.