Novoměstský advent 2018

ARZ  05. 11. 2018

Adventní čas na Novoměstské radnici si letos užijí nejen rodiny s dětmi, ale na své si přijdou i gurmáni. Nedílnou součástí opět bude francouzský trh, železniční modely, divadlo a pěvecká vystoupení. Již šestým rokem se Novoměstská radnice promění v prostor naplněný příjemnou atmosférou adventu.

img

V sobotu a v neděli 1. - 2. prosince, v prvním to adventním víkendu, Vás  od 10 - 18 hodin v historických prostorách přivítají stánky adventního trhu, které nabídnou hračky, regionální i řemeslné výrobky, originály od designérů a výtvarníků. Uvidíte divadelní vystoupení, dětské pěvecké sbory a bubnovou performanci Petra Šušora, které se můžete zúčastnit nejen jako diváci. Navštívit budete moci dílničky, nejdelší funkční vlakové kolejiště v Praze a na své si přijdou i modeláři.

Adventní trh na Novoměstské radnici se stal po letech již tradičním místem setkávání. Snažíme se o to, aby i letošní adventní trh na NR byl místem, kde si budete užívat klidnou předvánoční atmosféru, takto charakterizuje Novoměstský Advent  ředitel Novoměstské radnice Albert Kubišta.

Novoměstský advent letos naváže na úspěšnou koncepci, kdy návštěvníkům nabídne na nádvoří Francouzský adventní trh, plný francouzských delikates, nápojů a dalších vánočních dárků. Ve vnitřních prostorách radnice se v letošním roce opět můžete těšit na spolupráci hned několika partnerů. SDV model zajistí instalaci nejdelšího funkčního kolejiště v Praze. Zároveň se účastní řada prodejců, kteří nabídnou pestrou škálu hotových i dalších modelů. 

Design mode nabídne výběr různých designérů i výtvarníků. Všichni partneři se tak scházejí, aby Vám zpříjemnili adventní čas a společně s Vámi ho prožili v krásných prostorách Novoměstské radnice.

Tajemná Šatlava Vám nabídne již druhou instalaci svítících objektů od výtvarnice Evy Nečasové "Spacelights" nazvanou „Nočním lesem “, její součástí budou pro letošní rok nové svítící instalace hub a samorostů a zároveň svítící brouci a duchové, tyto trojrozměrné instalace nesmírně originálně a neopakovatelně doplní klenby šatlavy a vytvoří fantaskní atmosféru, která Vás okouzlí.

Novoměstská radnice se opět stane „Otevřeným a klidný prostorem v srdci rušné metropole“Repertoár divadel, dílniček a dětských pěveckých sborů zůstal u osvědčeného a divácky úspěšného programu předchozích let. Z jižních Čech například přijede Divadlo Dokola, Prahu zastoupí soubor Lokvar.

Přehled prodejců, kteří se na vás těší na Novoměstském adventu:

Al Andalous - přírodní oříšky a sušené ovoce, ale i čerstvě pražené oříšky, bez oleje, například pálivé chilli kešu nebo jemně pikantní kořeněné mandle a o mnoho dalších nebude nouze. 

ANES Atelier - šperky a dekorace ze starých hodin z Vimperka inspirované steampunkem (šperky z hodinek). Steampunk je sci-fi žánr zaměřený na technologii a páru. Popisuje společnost založenou na páře, jako hlavním zdroji energie.

Anglické knížky pro děti / English Books For Children - kvalitní anglické knihy pro děti všech věkových kategorií. Originální knihy pro malé děti, školáky, studenty i jejich rodiče.  Encyklopedie, naučné a interaktivní publikace, dobrodružné knihy, pohádky, sci-fi a další. 

AMARYLLIS FLOWERS and Decor - floristický ateliér. Kompletní květinový a dekorační servis, adventní věnce a vánoční dekorace. A pokud si nevyberete, můžete si je i sami na místě snadno vyrobit.

Aspoň tohle - originální užitné předměty z betonu umělecké betonářství

Atelier Krasavi - Šárka Krámská - keramické šperky, šperky z hlíny.

Cool Wood s.r.o. - oblíbená herna, mobilní dílna se dřevem a výborná kava.

Dino Toys - přední producent puzzle, deskových her, karet, kostek a dalšího hračkářského sortimentu na českém trhu. Zábava pro děti, ale i dospělé přináší vedle napětí, soutěživosti a dobré nálady i možnost rozvíjet strategické myšlení a postřeh.

Domov sv.Anežky v Týně nad Vltavou - výroba keramiky, nábytku a dřevěných doplňků, výrobky z ovčí vlny, textilu, reklamních předmětů a mýdla.

Elmavia - malé rodinné nakladatelství, jehož mottem je radost z objevování, vlastní autorská tvorba.

ENKAUSTIKA - Marcela Vacková, výtvarnice a certifikovaná lektorka enkaustiky, malby horkým voskem. Pořádá workshopy a kurzy pro děti i dospělé. K prodeji nabídne své obrazy malované horkým voskem a povede vánoční enkaustickou dílničku nejen pro děti.

E-Pralinkárna - pralinky, dezerty a dorty vyráběné s láskou. Zakládáme si na individuálním přístupu a kvalitních surovinách.

GOMI - ručně pletená a háčkovaná móda a háčkované hračky.

Happy šperky - originální šperky, které nejsou nikdy stejné. Díky speciálním barvám jsou prostě fantastické.

HUGO CHODÍ BOS - kamenný obchod v centru Prahy nabízející tradiční české hračky, které vám připomenou dětství, stejně jako knížky, dekorace, stavebnice, skládanky i dětské oblečení od mladých českých tvůrců.

Jihočeský dekorační perníkjiž třicet let se zabývá lidovým řemeslem, a to především obřadním pečivem (dekorační perník, staročeský perník z forem, vizovické pečivo) a malováním kraslic.

Kávy pitelrodinná firma s 10 – letou tradicí, vlastní pražírna, kavárna a obchod s kávou.

Languedoc - nevšední a neotřelá, chuťově rozmanitá a ryze gastronomická vína ze šesti vinařských regionů Francie: Alsace, Bordeaux, Champagne, Languedoc-Roussillon, Val de Loire a Vallée du Rhone. Vína pochází výhradně od malých vinařů (nejmenší vlastní jen 6 ha). Vína všech kategorií včetně vín biodynamických, autentických i bez siřičitanů.

Love + Fun Socks - barevné, kreativní a hlavně FUN ponožky pro muže a ženy.

Med do domu - prodej medových likérů St. Ambrosius s 13-ti letou tradicí, sirup s propolisem, med, sušené ovoce a zelenina. 

Medovinka čisté medy, medy s pochutinami, medové sušenky, vlastní kosmetika, medová lízátka.

Mickeybakeware - česká výroba vykrajovátek, formiček a dalších výrobků do kuchyně s tou nejvyšší kvalitou. 

Nakladatelství MEANDER - nezávislé nakladatelství, které se s velkou péčí věnuje originální umělecké tvorbě pro děti a mládež, zejména původní tvorbě a autorské knize.

Noe - český výrobce netradičních textilních hraček ze sametově hebkého a pracího postřiženého froté vhodného i pro nejmenší děti,  které jsou nejen esteticky zajímavé, ale mají i hodnotu didaktickou.

NOS MACARONS - vyrábí Macarons z čistě mandlové mouky a kvalitních surovin jako je čerstvé ovoce, máslo a mascarpone. Mají pro vás připraveno 17 druhů Macarons.

PK – Stylová dekorace - výrobky ze dřeva a papíru

Pocket Designoriginální ruční textilní tvorbaozdobné toaletní kosmetické taštičky různých velikostí a tvarů, textilní boxy na kapesníky vyráběné ruční technikou volného quiltování.

Premiové produkty z kůže - Simona Kyselková - obnovili zapomenuté řemeslo. Propojili jej s potřebami dnešní doby a nadčasovým designem. Vyrábí pro vás prémiová pouzdra na iPhone. Z pravé kůže, kterou si sami barví, aby dosáhli nejživějších barev. Ručně sešité pevným a výrazným sedlářským stehem. S podšívkou z vepřovice. V blízké době představí také opasky, nový typ pouzdra na mobilní telefon, dámské tašky či pouzdra na tablety. 

Workshop: výroba vánočních dárků z pravé kůže. Společně s lektorkou Simonou Kyselkovou si můžete vyrobit opasek na míru z prémiové hovězí kůže. Na výběr ze tří barev (černá, tmavě hnědá, světle hnědá). Kromě opasku je možné vyrobit i jednoduchou peněženku, organizér na sluchátka či kabely, náramek nebo klíčenku.

Radmil - česká značka, která se věnuje výrobě kabelek, tašek a módních doplňků. 

Ritual Manufactur - výroba a prodej bylinných olejů na tělo.

ROOYA - workshop na výrobu populárních náramků z minerálů, dřevěných a kovových korálků, (pouze za cenu materiálu).

SAIDARIA - ručně pletené výrobky z vlny

Skleněný šperk - workshop "skleněné květiny pro děti i dospělé". Dílnička s korálky pro děti. Předvádění práce na kahanu. Originální skleněné šperky a miniatury zvířátek.

SPACELIGHTS – Eva Nečasová - Spacelights jsou snové svítící objekty, jež od roku 2011 navrhuje a ručně vyrábí Eva Nečasová. Letos představí světelnou instalaci „Nočním lesem“.

Šnečí kaviár - rodinná firma, která se zabývá výrobou specialit ze šnečího masa a šnečího kaviáru. Šneky chovají na šnečí farmě ve Strážově na Šumavě. Jejich výrobky dodávají mimo jiné i do zahraničních michelinských restaurací. Výrobky neobsahují žádné konzervanty ani chemické přísady.

TYROLSKÉ SPECIALITY - specializují se na prodej špičkových farmářských produktů z Tyrolska. Jedná se výlučně o tradičně vyrobené potraviny, které pocházejí od malých výrobců a jsou zejména v bio kvalitě.

Vinné sklepy Kutná Horarodinné vinařství, prodej vín, rodina Rudolfských vrátila čest a slávu vinařství na Kutnohorsku, jehož tradice sahá do dvanáctého století.

VIRUNGA - čerstvé a sušené organické ovoce z Ugandy, káva, oříšky, koření z Tanzanie, vlastní čokoláda.

Model kolejiště bude od MKMŽ Slivenec společně se spolkem Zavavov.

AWEPE - výroba stavebnic domečků laserovou technologií.

ETS - výroba kovové modelové železnice ve velikosti 0.

FIREBOX - výroba papírových modelů.

IGRALET - prodej modelů a hraček. Dnes bychom tento sortiment zařadily pod názvem Retro.

SDV Model - výroba stavebnic železnice ve velikosti TT a stavebnic automobilů, autobusů, traktorů a vojenské techniky ve velikosti H0.

SVĚT AUT - prodej kovových modelů stavebnic aut, letadel a vojenské techniky.

FRANCOUSKÝ ADVENTNÍ TRH na nádvoří Novoměstské radnice

Château Šafaříkova - prodejna, vinotéka, E-shop, specializující se jen na francouzské víno, sýry a pochutiny. Dovolte jim Vás, i Vaše chuťové buňky okouzlit jejich sortimentem!  Jsou přímí dovozci vína z Francie. V jejich nabídce najdete téměř 100 druhů vín z těchto regionů:
Bordeaux, Provence, Loire, Côtes du Rhône, Alsace, Bourgogne,
Languedoc, Atlantique, Gascogne, Champagne.

Cidre - dovolujeme si Vás pozvat na prvotřídní 100% jablečný francouzský Cidre z Bretaně značky Val de Rance. Nejen točený, ale i svařený s medem a samozřejmě si ho budete moci výhodně zakoupit i na doma v lahvích. A pro děti budou mít i teplou a studenou verzi nealkoholického BIO Cideru.

Kafe na kolech - mobilní kavárna stylizovaná do Citroënu HY. Nabídnou Vám výběrovou kávu z českých pražíren, domácí zákusky a dorty, limonády a cidery. Aneb co vznikne z toho, když se sejdou dva lidé, kteří milují kombinaci dobré kávy a dezertů? Kafe na kolech!

Petit Bonte - čokoládové pomazánky, čokolády, vánoční čaje, olivové oleje, octy, teriny, hořčice a různé delikatesy jako kaštanový krém nebo slaný karamel.

Více informací o Francouzském adventním trhu i zde: https://www.facebook.com/events/200707870871139/

 

Novoměstský advent 2018

Kdy: 1. – 2.12. 2018 od 10:00 -18:00 hod

Kde: Novoměstská radnice, Karlovo nám 1/23, Praha 2

VSTUP ZDARMA

Nemůžete se dočkat? Přidejte se k  události na facebookuSdílejte a pozvěte své přátele!

Kontakt:

Produkce: Václav Beznoska, tel: 725 537 024, Media: Jana Byzoňová, tel: 724 819 363, Partneři akce: Městská část Praha 2, Asociace regionálních značek, SDV Model, Design Mode
Dopravní podnik hl. města Prahy


ČESKÉ STŘEDOHOŘÍ regionální produkt®

Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.