Dortletka

produkt

Dodává: Jaroslava Michalcová

Obec: Roudnice nad Labem

Region: ČESKÉ STŘEDOHOŘÍ

logo

Další fotografie:

Dortletka
Dortletka
Dortletka
Dortletka
Dortletka

Cukrárna a kavárna Dortletka v Roudnici nad Labem chce svou koncepcí navázat nejen na rodinný odkaz, ale zejména na kvalitu vídeňských a prvorepublikových cukráren a kaváren - prvotřídní suroviny a klasické receptury jsou základem naší výroby.

Rodinnou pekařskou tradici založil pradědeček Josef, který se na konci 19. století vyučil ve Vídni pekařem a otevřel si pekárnu na Meidlinger Hauptstrasse, později i v dalších vídeňských okresech. Vzkvétající živnost se však shodou nešťastných okolností zhroutila a bylo tedy rozhodnuto o návratu do Čech. A tak se v kraji pod Řípem usadila pekařská rodina. Rodinná firma svoji činnost skončila v 50. letech, mým cílem je tuto tradici obnovit.

Dortletka je sněhové pečivo slepované speciálním máslovým kávovým krémem, kterým je zároveň potřené po svém obvodu a nakonec obsypané směsí kávy a piškotů. Příprava je časově náročná stejně jako pečení, zákusek se slepuje a dohotovuje až druhý den. Vše podle původní rodinné receptury, dodnes vyráběný z nejlepších, pokud možno lokálních surovin. Dortletka je ideální dortík ke kávě.

Název Dortletka je zapsanou ochrannou známkou.

Kontakt na výrobce:

Jaroslava Michalcová

Dortletka – cukrárna a kavárna

Husovo náměstí 48
413 01 Roudnice nad Labem
tel.: +420 605 195 923

https://www.dortletka.cz/

ČESKÉ STŘEDOHOŘÍ regionální produkt®

Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.