Keramické upomínkové magnety

produkt

Dodává: Monika Látová

Obec: Režný Újezd

Region: ČESKÉ STŘEDOHOŘÍ

logo

Další fotografie:

Co je keramický magnet?

Keramické magnetky z bílé hlíny mají jednotný tvar - nejčastěji oválný, popřípadě hranatý. Rozměry magnetu jsou cca 67x43 mm, tloušťka se pohybuje okolo 4 mm. Na přední straně je umístěn plasticky provedený motiv dle přání zákazníka. Každý motiv je originál a nejčastěji se jedná o motiv památek - hrady, zámky, rozhledny, hory či jiná zajímavá turistická místa a to včetně nadpisu, popřípadě i dalšího textu.

Postup zpracování:

Motivy se připravují na základě fotografie, obrázku či jiné předlohy, která je ručně přenesena na hlínu (vyškrábána) a vytvoří se raznice.  Každý magnet je ručně vykrojen, vypálen a následně zatřen tmavě hnědou bezolovnatou glazurou.

Na zadní straně je keramika opatřena magnetickou fólií o tloušťce 1,4 mm s odtahovou magnetickou silou 660 g. Pálení probíhá standartně při 800°C na první výpal, na druhý pak s glazurou při 1100°C.

Díky zprůsobu zpracování - stírání kontaktních glazovaných ploch a efektivní systém skládání do výšky, je možné na jeden výpal umístit do pece velké množství kusů, čímž se minimalizuje spotřeba energie.  Magnety jsou baleny do opakovaně využitých krabic a výplňkových materiálů.

Ceník:

Cena magnetu: 26,- Kč za kus  

Kontakt na výrobce:

Monika Látová

Rodinná firma zabývající se ruční výrobou keramických magnetů.

Režný Újezd 16
410 02 Lovosice
tel.: +420 723 627 100

https://www.keramagnet.cz/

Mgr. Monika Látová

telefon: +420 723 627 100

ČESKÉ STŘEDOHOŘÍ regionální produkt®

Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.