Textilní dekorační předměty s motivem T. Haenkeho

produkt

Dodává: Obchůdek Eliáš

Obec: Chřibská

Region: ČESKOSASKÉ ŠVÝCARSKO

logo

Další fotografie:

Libuška Broklová
dekorativní polštáře - linoryt
motiv podstávkových domů
obchůdek Eliáš
motiv leknín -objevitel T. Haenke
kavárna T. Haenkeho v Chřibské

Na malebném náměstí v Chřibské, nedaleko hranic národního parku České Švýcarsko, se nachází netradiční obchůdek a dílna Eliáš, kde tvoří, šije  a prodává originální textilní dekorační  výrobky paní Lubuška Broklová. Jedná  se např. o dárkové předměty, zástěry, tašky, polštářky, hračky, látkové sáčky s bylinkami apod. Certifikát regionální výrobek získaly konkrétně tyto výrobky: polštář, plátěná taška, bylinkový polštář, látkový obal na knihu, látkový pytlík s linorytovým potiskem.

Mezi nejoriginálnější motivy a potisky   patří  podobizna Tadeáše Haenkeho -  rodák z Chřibské byl významným botanikem, cestovatelem i lékařem. V roce 1784 vypustil v Čechách první montgolfiéru. Jako první Evropan zdolal nejvyšší horu Ekvádoru Chimborazo a v povodí Amazonky objevil obří leknín nazvaný Victoria regia.  Polštáře s tímto chřibským rodákem zdobí i  interiér stejnojmenné kavárny na náměstí v Chřibské v  rodném domě Tadeáše Haenkeho.

 

Protože sáčky i polštáře s tiskem měly u zákazníků velký úspěch, rozšířila paní Broklová svou nabídku i o potisky s dalším dominantním motivem zdejší oblasti a tou jsou podstávkové domy. Předlohy pro linoryt vytvořil akademický umělec Vladimír Pěkný.

Aktuální informace najdete také na Facebooku Obchůdku Eliáš

Kontakt na výrobce:

Obchůdek Eliáš

Chřibská 325/6
407 44 Chřibská
ČR
tel.: 607 516 614

https://dekorace-elias.wixsite.com/site-dekorace-elias
https://www.facebook.com/libuse.broklova

Libuše Broklová

majitelka

ČESKOSASKÉ ŠVÝCARSKO regionální produkt®

Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.