KOVÁŘSKÉ VÝROBKY Z KAMENNÉ HORKY

produkt

Dodává: Kovárna a Luční bar Kamenná Horka

Obec: Kráná Lípa

Region: ČESKOSASKÉ ŠVÝCARSKO

logo

Další fotografie:

KOVÁŘSKÉ VÝROBKY Z KAMENNÉ HORKY

Dekorativní kovářské předměty prodávané v Lučním baru

 

Umělecký kovář Miloslav Petrášek toto staré řemeslo provozuje v našem regionu již přes 20 let a široko daleko  ve Šluknovském výběžku nenajdete podobnou provozovnu a kováře s takovým umem a citem pro tvorbu kovaných výrobků. Jeho výjimečnost tkví také v celkovém vnímání prostoru a představivosti a čerpání nápadů z místní krásné krajiny Českého Švýcarska. Na výrobu kovářských výrobků je použito místní dřevo z ovocných a listnatých stromů a železo, ocel z místního rumburského prodeje od firmy Ventos.

 

Kovář Miloslav Petrášek vyrábí předměty různých tvarů, využití a velikostí, od drobných interiérových dekorací (ty získaly i certifikaci) až po velké mříže a brány. Na území města Krásná Lípa má umístěné i některé kovové plastiky, které krášlí centrum města. Podílel se i na opravě řady sakrálních památek v okolí (oprava křížků).

 

Kovářskou dílnu má v areálu Lučního baru na Kamenné Horce. Kovářské řemeslo mohou návštěvnici pozorovat naživo, dílna je veřejnosti přístupná. Návštěvníci tak mohou vidět práci kováře na otevřeném ohni, pozorovat všechny procesy výroby: příprava výhně, zapálení, kutí železa, chlazení, povrchové úpravy až po zavěšení výrobku v kovářském obchodě.

Kontakt na výrobce:

Kovárna a Luční bar Kamenná Horka

Miloslav Petrášek a Marjánka Krásnolipská

Kamenná Horka 12
407 46 Kráná Lípa
tel.: 722 804 593
tel.: 775 067 515

https://sever.rozhlas.cz/samoobsluzny-lucni-bar-zacal-fungovat-v-krasne-lipe-7202048

ČESKOSASKÉ ŠVÝCARSKO regionální produkt®

Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.