Sýry z varnsdorfské mlékárny

produkt

Dodává: Polabské mlékárny a.s., provozovna Varnsdorf

Obec: Varnsdorf

Region: ČESKOSASKÉ ŠVÝCARSKO

logo

Další fotografie:

Mlékárna na rozhraní Lužických hor a Českého Švýcarska byla ve Varnsdorfu založena za 2. světové války v roce 1943. Od té doby prodělala řadu změn, stále je však významným dodavatelem mléčných výrobků, ale také i významným zaměstnavatelem v regionu. 

Čerstvé máslo vyrábí v menších dávkách klasickou metodou, sýry vyrábí  s velkým podílem ruční práce, která jim dá nezaměnitelné vlastnosti, zejména chuť a konzistenci. Udí výhradně kouřem z bukových štěpek.  Vyrábí klasické polotvrdé sýry Eidam, Gouda, Tolštejn – sýr ementálského typu s tvorbou ok, pařené copy vyrábí podle prastaré receptury severního Kavkazu. Čerstvý  Pastevecký sýr byl oceněný v soutěži o nejlepší regionální potravinu 2012.

Výrobky z mlékárny lze zakoupit přímo v podnikové prodejně, nebo v některých pekárnách a řeznictvích. Výrobky si našli cestu i do větších obchodů. 

Vyznavače BIO produktů jistě potěší tím, že velká část výrobků je vyrobena právě v této kvalitě při použití BIO mléka a BIO smetany.  V roce 2004 byla dokonce první mlékárnou v ČR, certifikovanou pro výrobu BIO sýrů. Nazvali je Mandava a vyrábí je vedle široké škály BIO produktů, které získávají stabilně mnohá ocenění, dodnes.

Zbývá dodat, že před krachem byla mlékárna zachráněna Polabskými mlékárnami a.s. a mlékárna je nyní  jednou z jejích provozoven.

Kontakt na výrobce:

Polabské mlékárny a.s., provozovna Varnsdorf

5. května 2467
407 47 Varnsdorf
tel.: +420 412 370 199

http://www.polabske.cz
http://www.milko.cz

Ing. Jaroslav Krajíček

vedoucí provozovny Varnsdorf

ČESKOSASKÉ ŠVÝCARSKO regionální produkt®

Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.