Loretánské slavnosti

produkt

Provozuje: Loreta Rumburk

Obec: Rumburk

Region: ČESKOSASKÉ ŠVÝCARSKO

logo

Další fotografie:

Hudební vystoupení
Divadelní vystoupení

Loretánské slavnosti v Rumburku se pořádají v Loretě Rumburk. Jedná se o  celodenní divadelní a hudební slavnost pro celou rodinu. Konají se v architektonicky cenném barokním areálu a mariánském poutním místě z 18. století, a to od roku 1997 jako připomínka dostavby a vysvěcení loretánské kaple Panny Marie dne 15. 9. 1707. Datum je pevně dané, vždy v sobotu nejbližší 15. září.

Loretánské slavnosti v Rumburku mají duchovní i světský rozměr. Součástí slavností je vždy výroční slavnost posvěcení loretánské kaple, již celebruje biskup litoměřický, generální vikář či jiný významný představitel Biskupství litoměřického. Od roku 2012 je součástí slavností také pobožnost Svatých schodů. Stálou součástí programu jsou dále hudební vystoupení dětských pěveckých sborů regionu, koncerty historické hudby, divadelní pohádky, tvoření ve výtvarných dílnách, komentované prohlídky běžně nepřístupných prostor apod. Každoročně slavnosti navštíví kolem 550 osob z České republiky a Německa.

Loretánská kaple s ambitem v Rumburku je živou sakrální kulturní památkou, která je celoročně otevřená pro kulturní a vzdělávací aktivity.

Propagační letáček Loretánské slavnosti

Kontakt na provozovatele:

Loreta Rumburk

Adresa

9. května 149/27
408 01 Rumburk
tel.: +420 604 555 922

http://www.loretarumburk.cz

Návštěvní kniha:

Tento zážitek zatím nikdo nehodnotil.

Vložit hodnocení

Zpráva může obsahovat maximalně 1000 znaků. Zbývá 1000 znaků.

ČESKOSASKÉ ŠVÝCARSKO regionální produkt®

Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.