Prezentace tématu regionální značky žákům základní školy

SÄCHSISCH-BÖHMISCHE SCHWEIZ  27. 06. 2017

Koordinátorka regionální značky Českosaské Švýcarsko - Lenka Stiborová - představila 13.6. téma regionálního značení dětem ze základní školy v Krásné Lípě.

img

V rámci akce "Den činu", který se konal 13.6. na krásnolipské základní škole, jsem dostala příležitost představit téma regionálního značení žákům zdejší školy. 

V průběhu dopoledne se u mého "regionálního" stánku vystřídali žáci napříč všemi ročníky. Dokonce i děti z místní mateřské školy se přišly podívat. 

Ne úplně typická cílová skupina byla zajímavou výzvou. Pro prezentaci tématu jsem využila regionální výrobky, které nabízíme v Domě Českého Švýcarska v Krásné Lípě a které si děti mohly osahat, ovonět, vyzkoušet. 

Důležitou roli při prezentaci hrálo logo naší značky. Cílem bylo dostat dětem do podvědomí právě symbol regionální značky a spojit ho s myšlenkou / příběhem regionálního značení.

Úspěch zejména u starších žáků měla vytvořená hra, při které děti doplňovaly jednotlivé symboly regionálních značek z celé České republiky k regionům na společné mapě Asociace regionálních značek. Seznámily se tak i s dalšími existujícími značkami v republice, ale zároveň procvičily zeměpis a znalost regionů ČR :-)

 

Koordinátorka regionální značky Českosaské Švýcarsko

Lenka Stiborová

Autor: Lenka Stiborová

Wählen Sie eine Region

mapa regionů

Abonnement der Neuigkeiten

Wollen Sie regelmäßig die Neuigkeiten und Einladungen zu geplanten Veranstaltungen erhalten, inspirierende Geschehnisse und Interviews erfahren? Dann genügt es, sich anzumelden.

Regionaler Koordinator der Marke

Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.