Textilní dekorační předměty s motivem T. Haenkeho

produkt

Verfügbar: Obchůdek Eliáš

Gemeinde: Chřibská

Region: SÄCHSISCH-BÖHMISCHE SCHWEIZ

logo

Weitere Fotos:

Libuška Broklová
dekorativní polštáře - linoryt
motiv podstávkových domů
obchůdek Eliáš
motiv leknín -objevitel T. Haenke
kavárna T. Haenkeho v Chřibské

Na malebném náměstí v Chřibské, nedaleko hranic národního parku České Švýcarsko, se nachází netradiční obchůdek a dílna Eliáš, kde tvoří, šije  a prodává originální textilní dekorační  výrobky paní Lubuška Broklová. Jedná  se např. o dárkové předměty, zástěry, tašky, polštářky, hračky, látkové sáčky s bylinkami apod. Certifikát regionální výrobek získaly konkrétně tyto výrobky: polštář, plátěná taška, bylinkový polštář, látkový obal na knihu, látkový pytlík s linorytovým potiskem.

Mezi nejoriginálnější motivy a potisky   patří  podobizna Tadeáše Haenkeho -  rodák z Chřibské byl významným botanikem, cestovatelem i lékařem. V roce 1784 vypustil v Čechách první montgolfiéru. Jako první Evropan zdolal nejvyšší horu Ekvádoru Chimborazo a v povodí Amazonky objevil obří leknín nazvaný Victoria regia.  Polštáře s tímto chřibským rodákem zdobí i  interiér stejnojmenné kavárny na náměstí v Chřibské v  rodném domě Tadeáše Haenkeho.

 

Protože sáčky i polštáře s tiskem měly u zákazníků velký úspěch, rozšířila paní Broklová svou nabídku i o potisky s dalším dominantním motivem zdejší oblasti a tou jsou podstávkové domy. Předlohy pro linoryt vytvořil akademický umělec Vladimír Pěkný.

Aktuální informace najdete také na Facebooku Obchůdku Eliáš

Kontakt zum Hersteller:

Obchůdek Eliáš

Chřibská 325/6
407 44 Chřibská
ČR
tel.: 607 516 614

https://dekorace-elias.wixsite.com/site-dekorace-elias
https://www.facebook.com/libuse.broklova

Libuše Broklová

majitelka

Wählen Sie eine Region

mapa regionů

Abonnement der Neuigkeiten

Wollen Sie regelmäßig die Neuigkeiten und Einladungen zu geplanten Veranstaltungen erhalten, inspirierende Geschehnisse und Interviews erfahren? Dann genügt es, sich anzumelden.

Regionaler Koordinator der Marke

Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.