13 regionálních výrobců v Praze na Vyšehradě

ARZ  09. 05. 2014

10. května 2014 v 11 hodin bude v Praze na staroslavném Vyšehradě slavnostně zahájen už 6. ročník výstavy dobrých příkladů zvelebování opomíjených míst v sídlech a krajině naší vlasti. Součástí bude i prezentace držitelů regionálních značek a jejich produktů.

img

Nový ročník výstavy Má vlast cestami proměn se slavnostně otevírá vždy druhou májovou sobotu v Praze na staroslavném Vyšehradě symbolickým předáním Srdce vlasti a Srdce kraje. Slavnostní setkání je příležitostí k výsadbě potomka památného stromu a představení bohatství regionální kultury, výrobků a gastronomie.

Program slavnostního zahájení

Přípitek na uvítanou
11.00  Zahájení, fanfáry – Žesťový soubor konzervatoře Jana Deyla, Úvodní slovo patronky projektu Blanky Stehlíkové
11.30  Dětský sbor Mendy, Praha
12.05  Vyhlášení nejkrásnější proměny ročníku 2013
12.15  Představení proměn ročníku 2014
12.40  Obrnický taneční soubor, Ústecký kraj
13.00  Setkání srdcí – prof. Jan Pirk
13.30  Pěvecký sbor z Tvarožné Lhoty, Jihomoravský kraj
14.00  Pocta stromům – RNDr. Václav Větvička, Martin Patřičný
15.00  Spirituál kvintet
17.00  Koncert v bazilice sv. Petra a Pavla – sdružení Tadeáše Haenkeho
Závěrečný přípitek

V rámci akce můžete obdivovat a nakoupit keramiku Miluše Hlavinkové, perníčky a šperky Eva Luljakové (obě z Hané), Kulíškovy dobroty Dagmar Spívalové, mnichovické perníky Radmily Bělinové a šperky z fima Dany Podskalníkové (všechny ze Zápraží), keramické šperky a knoflíky Miloslavy Laiblové a marmelády, džemy a sirupy od Sedláčků (obě Prácheňsko), šité loutky Evy Houdkové, patchwork a pedigové výrobky Šárky Roštíkové a keramiku Ivany Syslové (všechny z Kraje blanických rytířů), drátování Lady Borecké (z Polabí), svíčky, šperky a malované hedvábí Daniely Koplové (z Moravského krasu) a vitráže manželů Hájkových (z Orlických hor).

Prezentovat se bude i dorost – učňové ze SOU z Domažlic. Také občerstvení bude neseno v duchu tradičních českých a moravských pokrmů.

Nákupem milých drobností nebo dle vlastního uvážení budete moci přispět na charitativní projekty organizace „Příležitost k podání ruky“ a do sbírky na obnovu národní kulturní památky Libušín na Pustevnách.

V budově Starého purkrabství můžete shlédnout výstavu „Venkov v Plzni“, pro všechny návštěvníky bude otevřen Slavín, hrobka významných osobností vědy a kultury a další vyšehradské památky budou přístupné za symbolické vstupné 1 Kč.

Výstavu Má vlast cestami proměn pořádá Asociace Entente Florale CZ – Souznění spolu s Národní kulturní památkou Vyšehrad Praha, za široké spolupráce s podobně smýšlejícími institucemi, sdruženími i jednotlivci. V minulých pěti letech měla výstava vždy jeden hlavní partnerský kraj. Letos poprvé je partnerů sedm, jsou jimi všechny aktivně zúčastněné kraje: Karlovarský, Královéhradecký, Plzeňský, Středočeský, Ústecký, Zlínský a Hlavní město Praha. Spolupracuje kraj a Olomoucký.

Prezentace Asociace regionálních značek součástí projektu Putování za regionálními produkty, který finančně podpořilo Ministerstvo pro místní rozvoj ČR.

Kampaní „Na značky, na venkov!“ propojujeme dva produkty udržitelného cestovního ruchu – Prázdniny na venkově a regionální značky.

Více o výstavě Má vlast cestami proměn najdete na http://mavlast.aefcz.org/, o regionálních značkách na www.regionalni-znacky.cz, o možnostech trávení volného času na venkově na www.prazdninynavenkove.cz.

Vyberte si region

mapa regionů

Regionální koordinátor značky

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Spolufinancováno z finančních mechanismů EHP/Norska

Spolufinancováno z finančních mechanismů EHP/Norska

SOJ

SOJ

MAS Jablunkovsko

MAS Jablunkovsko

Město Jablunkov

Město Jablunkov

Koalicja Marek Ziem Górskich

Koalicja Marek Ziem Górskich

GÓROLSKO SWOBODA regionální produkt®

Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.