Tradiční perník

produkt

Dodává: Dagmar Lachmanová

Obec: Bystřice nad Olší

Region: GÓROLSKO SWOBODA

logo

Další fotografie:

Medové pečivo podobné tradičnímu perníku znají jako oblíbenou pochoutku lidé téměř na celém světě. Ale jen u nás, v srdci Evropy, bývá perníkové srdce zároveň typickým dárkem z lásky a pro radost. A opravdu jen u nás je „perníkářství” často nejen pekařským, ale také uměleckým řemeslem.

Tradiční perník od Dagmar Lachmanové
Perníkářkou byla už moje maminka a nějakou dobu i má sestra. Perník má tedy v naší rodině dlouhou tradici. Ta spočívá v používání stejné receptury, stejné techniky malování a stejné jednoduché kombinace dvou barev - bílé a jemné růžové (jako barvivo slouží šťáva z červené řepy).
Můj osobní vztah k perníku byl proto vytvářen na jedné straně právě rodinnou tradicí. A na straně druhé pak mým silným, dlouholetým vztahem k folklóru, zejména z oblasti Slezských a Moravskoslezských Beskyd. Inspiraci jsem tedy vždy hledala v lidových motivech Valašska, Lašska a Těšínského Slezska.
Řadu let již žiji ve zdejším, folklórně velmi živém, malebném regionu na česko – slovensko – polském pomezí. A cítím, že místní „gorolské” motivy mým perníkům také velmi sluší.

Kontakt na výrobce:

Dagmar Lachmanová

739 95 Bystřice nad Olší 766
tel.: +420 608 441 037

http://www.tradicnipernik.eu

Vyberte si region

mapa regionů

Regionální koordinátor značky

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Spolufinancováno z finančních mechanismů EHP/Norska

Spolufinancováno z finančních mechanismů EHP/Norska

SOJ

SOJ

MAS Jablunkovsko

MAS Jablunkovsko

Město Jablunkov

Město Jablunkov

Koalicja Marek Ziem Górskich

Koalicja Marek Ziem Górskich

GÓROLSKO SWOBODA regionální produkt®

Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.