O regionu

img

O Mikroregionu Górolsko Swoboda

Mikroregion Górolsko Swoboda se nachází na pomezí Česka, Polska a Slovenska. Jedná se o oblast s vlastním nářečím, specifickou górolskou kulturou, staletými tradicemi a houževnatými obyvateli. K významným městům a obcím Mikroregionu patří Jablunkov na české straně, Čadca a Turzovka na slovenské straně a Ustroń, Wisła a Istebna na polské straně. Na českou část Mikroregionu Górolsko Swoboda zasahuje severní část CHKO Beskydy.

CHKO Beskydy
www.beskydy.ochranaprirody.cz
Chráněná krajinná oblast Beskydy s celkovou rozlohou 116 000 hektarů je naší největší CHKO. Vyhlášena byla v roce 1973 a zaujímá téměř celé území Moravskoslezských Beskyd, podstatnou část Vsetínských vrchů a moravskou část Javorníků, tvořích hranici ze Slovenskem. Beskydy jsou pozoruhodné původními pralesovitými porosty s výskytem vzácných krapatských druhů, pestrými lučními společenstvy a unikátními pseudokrasovými jevy. Velmi hodnotný je také samotný charakter malebné beskydské krajiny, utvářené po staletí soužitím člověka se zdejší přírodou a jeho tradičním hospodařením.

Vyberte si region

mapa regionů

Regionální koordinátor značky

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Spolufinancováno z finančních mechanismů EHP/Norska

Spolufinancováno z finančních mechanismů EHP/Norska

SOJ

SOJ

MAS Jablunkovsko

MAS Jablunkovsko

Město Jablunkov

Město Jablunkov

Koalicja Marek Ziem Górskich

Koalicja Marek Ziem Górskich

GÓROLSKO SWOBODA regionální produkt®

Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.