Výrobci z Hané se sešli v jedné knize

HANÁ  08. 12. 2012

Pod patronací značky HANÁ regionální produkt® právě vychází publikace „Máme značku Haná“.

img

Pod patronací značky HANÁ regionální produkt® právě vychází publikace Máme značku Haná. Ve více než čtyřiceti rozhovorech a článcích se v ní objevují pozoruhodné příběhy o životních cestách jednotlivých řemeslníků a výrobců, o jejich vztazích k ruční práci i k tomuto regionu. Autorkou knížky je redaktorka Marie Šuláková, autorkou fotografií Veronika Ondřejová.

„Měla to být knížka o výrobcích se značkou Haná regionální produkt a je hlavně o lidech, kteří vyrábějí. A možná nepřináší nic nového ani podrobné návody a recepty, ale cosi dobrého z těch lidí se snad podařilo v těch jednoduchých rozhovorech zachytit. A také občas jejich stesky a nářky či zoufalství nad tím, jak se v naší zemi řemeslu nepřeje a nad lidmi, kteří vše poměřují penězi. Každý z těch lidí mě k sobě na chvíli pustil a nechal mě ptát se,“ zaznívá v úvodu publikace.

Jednotlivé rozhovory a články jsou různě dlouhé, vždy podle toho, jakým způsobem vznikaly. „Část jsem natáčela přímo v terénu u řemeslných stánků, jiné doma u výrobců. Některé rozhovory vznikaly také formou písemnou či natáčením po telefonu,“ vysvětluje rozdílnost autorka Šuláková a hned dodává:  „Kratší rozhovor ovšem neznamená méně zajímavý výrobce. Rozhovory na živo měly ukázat, jak pestrá a rozmanitá je celková nabídka značky Haná. Vedle povídání s hrnčířkou, uměleckým řezbářem, firmou na hračky či autorkou pravých hanáckých krojů se objevují rozhovory s výrobci povidel, mléka, pečiva, medu, moštu či sýrů.“

Koordinátorem značky je MAS Moravská cesta. „Věřím, že tato knížka nebude zajímavá jen pro čtenáře, kterým se dostane do rukou, ale i pro samotné výrobce, kteří se touto cestou navzájem o sobě více dozví. Také nám, kteří se o značku staráme, přináší v mnohém zpětnou vazbu,“ říká předsedkyně MAS Julie Zendulková.

Publikace je součástí projektu spolupráce „Nová energie pro regionální značku“. Kromě MAS Moravská cesta se na jejím vydání podílí i další místní akční skupiny z území regionu Hané - MAS - Partnerství Moštěnka, MAS Prostějov venkov a MAS Uničovsko.

Kniha v PDF formátu je k dipozici zde, v tištěné podobě na vyžádání u koordinátorky značky HANÁ regionální produkt® Julie Zendulkové (e-mail: , tel: 724 111 510)

Vyberte si region

mapa regionů

Regionální koordinátor značky

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Projekt byl realizován za finanční spoluúčasti Olomouckého kraje

Projekt byl realizován za finanční spoluúčasti Olomouckého kraje
Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.