Apiprodukty ze Špičáku

ARZ  09. 03. 2013

Nové včelí výrobky se značkou ČESKOSASKÉ ŠVÝCARSKO regionální produkt.

img

S příchodem jara do Českého Švýcarska proběhlo v Krásné Lípě již 5. kolo certifikace regionálních výrobků a mezi výrobky se značkou ČESKOSASKÉ ŠVÝCARSKO regionální produkt tak nyní patří „Apiprodukty ze Špičáku“, tedy je včelí med a včelí vosk, obojí 100% přírodní látka produkovaná včelstvy chovanými tradičním způsobem na svazích varnsdorfského Špičáku.
Certifikát získala mladá včelařka Štěpánka Dlouhá, která navazuje na rodinnou včelařskou tradici a svými novými nápady zejména s voskovými odlitky se snaží přiblížit veřejnosti včelařství jako jeden z tradičních oborů tohoto regionu.

Včelí vosk ze Špičáku: Výrobkem jsou voskové odlitky s regionálními motivy sloužící jako drobná voňavá upomínka na region Českosaského Švýcarska (ledňáček, roubená chalupa, Mariina vyhlídka). Mohou být kdykoliv roztaveny a využity v domácnosti (např. při výrobě domácí kosmetiky, voskování dřevěného nábytku či bot, výrobě svíček apod.). Detaily každého výrobku jsou dopracovány ručně.

Včelí med ze Špičáku: Med, který svými chuťovými i vizuálními vlastnostmi výborně charakterizuje kraj, odkud pochází, a neomezuje se na jednodruhové zastoupení nektaru a pylu, jak tomu bývá u medů ze zemědělsky vyžívaných oblastí.

Oba výrobky je zatím možné koupit v informačním středisku v Krásné Lípě, na letní sezónu se rozšíří i do ostatních infocenter v regionu, která nabízejí i ostatní regionální certifikované výrobky.

Další kolo certifikace proběhne nejdříve na podzim 2013 podle počtu přihlášených zájemců. Ti se ale mohou hlásit průběžně, podrobné informace najdete na www.regionalni-znacky.cz/ceskosaske-svycarsko, www.ceskesvycarsko.cz, nebo u koordinátora značky: , tel.: 775 552 790.

Vyberte si region

mapa regionů

Regionální koordinátor značky

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Projekt byl realizován za finanční spoluúčasti Olomouckého kraje

Projekt byl realizován za finanční spoluúčasti Olomouckého kraje
Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.