TZ_Značku Haná mají další výrobci piva, masa, krmiv, šperků a marmelád

HANÁ  19. 06. 2020

Značku Haná mají další výrobci piva, masa, krmiv, šperků a marmelád O značku Haná regionální produkt® projevilo zájem pět nových žadatelů. Velkorakovský pivovar z Rakové u Konice, ekologická hovězí farma z Pacetluk, specialista na kvalitní krmivo pro psy a kočky z Olomouce, šperkařka z Jezernice a výrobkyně sedmi druhů marmelád z Chropyně. Certifikační komise se potkala ve čtvrtek 18. června v Sobáčově a všem zájemcům značku udělila.

Velkorakovský minipivovar najdete v Rakové u Konice. Založili ho v roce 2015 tři kamarádi, kteří si pro zábavu zkusili vařit pivo v domácích podmínkách. Během následujících dvou let už měli vlastní technologie, sehnali vlastní prostory. Po čase se minipivovar stal rodinným podnikem už jen Petra Hajkra, který podíly od svých kamarádů odkoupil. Dnes je prý jeho pivo s láskou vařené, k žízni laděné. Od poloviny roku 2019 nabízí tři unikátní druhy: jedenáctistupňové pivo Rupert a Rupert Coffee a nejnověji i třináctistupňové pivo Fojt.

Farma Martina Ležáka v Pacetlukách se zaměřuje na chov masného skotu Podhostýnský Angus, funguje v režimu ekologického zemědělství, produkty mají certifikát bio. Značku Haná získala pro výsekové hovězí maso a hovězí droby. Aberdeen-anguský skot je jedním z nejčastěji chovaných masných plemen u nás i ve světě.

Na kvalitní krmivo pro psy a kočky vsadila olomoucká firma FAMILY BARF s.r.o. Tady vám pro vašeho mazlíčka namíchají plnohodnotnou stravu na každý den, ve které nechybí porce šťavnatého masa, kostí a zeleniny. Značku Haná jim komise udělila nejen za tyto Hanácké komplety, kterých nabízejí celkem pět, ale i za mražené maso pro psy a kočky.

Stříbrné šperky s minerály jsou srdeční záležitostí Markéty Suchánkové z Jezernice. O svých výrobcích říká, že jsou inspirované přírodou, její krásou, rozmanitostí tvarů a barev. Stříbro kombinuje s drahými kameny a polodrahokamy, které přinášejí klid a harmonii do duše. Šperkařka pracuje se stříbrem Ag 925/1000 a modelovacím stříbrem ACS 999/1000.

Lence Němcové a její firmě HERBA LENA GROUP s.r.o. z Chropyně přibyly nyní k značkovým ovocným a zeleninovým sirupům a pečeným čajům i marmelády. Těch vyrábí její tříčlenný pracovní tým celkem sedm druhů. Své marmošky vaří z mišpule, jeřabin, jahod, pomerančů, citronů, šípků i borůvek.

Kdo tvoří komisi a kdy bude další kolo?                                                            

Značka Haná regionální produkt® v současné době pokrývá území více než 333 obcí, čítá 82 certifikovaných výrobků a celkem sedm služeb. Výrobky a služby vhodné pro udělení značky hodnotí vždy certifikační komise, kterou tvoří zástupci místních akčních skupin, sdružení, institucí, regionálních výrobců a odborné veřejnosti. Zaměřuje se především na základní kritéria, podporující místní původ, kvalitu, šetrnost k životnímu prostředí a jedinečnost ve vztahu k regionu. Regionální značka garantuje zákazníkům původ výrobku z Hané, originalitu a vazbu na toto území, a zároveň slouží ke zviditelnění místní produkce. Nejbližší kolo další certifikace regionální značky se uskuteční na podzim 2020. Značku Haná uděluje MAS Moravská cesta, na kterou se mohou výrobci, řemeslníci, producenti a poskytovatelé služeb se svými žádostmi obracet.

Julie Zendulková

Koordinátorka

Haná regionální produkt®

Tel.: 724 111 510

E-mail:

www.regionalni-znacky.cz/hana

 

Vyberte si region

mapa regionů

Regionální koordinátor značky

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Projekt byl realizován za finanční spoluúčasti Olomouckého kraje

Projekt byl realizován za finanční spoluúčasti Olomouckého kraje
Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.