Hurá na Blues s vínem a na zabijačkové hody!

JESENÍKY  11. 11. 2016

Hned na dvou dalších místech se můžou zájemci o místní výrobky z regionu setkat se značkou JESENÍKY originální produkt®. V následujícím týdnu od 16. do 19. listopadu v rámci mezinárodního bluesového festivalu Blues Alive se uskuteční off-program BlueSWine. Týden nato, 26. listopadu, se chystají pravé venkovské zabijačkové hody v Petrově nad Desnou.

img

Blues Alive je bez diskuze největší šumperskou kulturní událostí. Účast návštěvníků z tuzemska i ze zahraničí, publicita v celostátních médiích, dlouho dopředu vyprodané lístky i hotely. Festival je unikátní příležitostí, jak se Šumperk i celý region může představit tím kvalitním, co má lidem odjinud.

Program pořádá Šumperský okrašlovací spolek, který si na dobu konání festivalu pronajal momentálně nevyužívané prostory bývalého domu dětí u radnice. Budova se na pár dní promění na gastrokulturní prostor BlueSWine. V nabídce nebude chybět produkce minipivovarů, likéry Kylea Bairnsfathera, šípkové víno, taháky typu kavárna Pikola, Levandulová kavárna Zábřeh. Gastronomii doplní rukodělné výrobky a další originální zboží z regionu.

Program odstartuje v předvečer bluesového festivalu ve středu 16. listopadu ve 20.20, kdy v klášterním kostele proběhne již 4. šumperská PechaKucha Night. Představí se zde deset inspirativních osobností místních i přespolních, mimo jiné kapela O5 a Radeček, projekt Recykliteratura, fotograf Eugen Kukla, indiefolkař Josef Fojta, zástupci Pěstuj prostor či Klasiky Viva. Pak se návštěvníci můžou těšit na afterparty, která otevře prostor BlueSWine. O hudební kulisu se postará písničkář Pepa Fojta. Současně proběhne vernisáž fotografií Eugena Kukly, která bude v prostorách akce k vidění po celou dobu trvání.

O týden později v sobotu26. listopadu se uskuteční Petrovské hody s tradiční zabijačkou a jarmarkem. Ty obsadí nádraží v Petrově nad Desnou. Akci pořádají Slané lázeňské oplatky, tedy konkrétně manželé Všetýčkovi, kteří jsou držiteli ochranné známky JESENÍKY originální produkt®. Přizvali další certifikované kolegy, aby se představili lidem v údolí řeky Desné a také navodili tu pravou předvánoční atmosféru. „Akce zahájí v 10 hodin a nabitý program potrvá až do 18 hodin. K prodeji budou tradiční zabijačkové výrobky. To celé doplní jarmark, v jehož rámci se příchozí mohou těšit jak na potravinové, tak i na řemeslné a umělecké produkty,“ láká do Petrova nad Desnou Romana Všetýčková. Petrovské nádraží zaplní i další program jako kovaný řetízkový kolotoč v historickém duchu, animační program pro děti ŠÁŠA či ohňová show.

Vyberte si region

mapa regionů

Regionální koordinátor značky

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Evropský zemědělský fond pro rozvoj venkova: Evropa investuje do venkovských oblastí.

Evropský zemědělský fond pro rozvoj venkova:  Evropa investuje do venkovských oblastí.

Projekt byl realizován za finanční spoluúčasti Olomouckého kraje.

Projekt byl realizován za finanční spoluúčasti Olomouckého kraje.
Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.