Pivo, muzeum nebo pouť jsou nově pod ochrannou známkou JESENÍKY originální produkt®

JESENÍKY  19. 06. 2017

Hanušovická piva, šité a háčkované výrobky či dřevěná srdce a svícny se ucházely v jarním kole certifikace o ochrannou známku JESENÍKY originální produkt®. Kromě výrobků se sešla i certifikační komise pro služby a zážitky. Nově tak ponese značku například Pradědovo dětské muzeum v Bludově či roubená stavba v Jindřichově.

img

Certifikát jesenické originality tak ponesou vlajkové produkty z Pivovaru Holba Hanušovice. Z řemeslných výrobků získaly značku šité a háčkované užitné a dekorační předměty Dany Hojgrové „Truhlice“ z Kolšova. Komise ocenila především precizní práci háčkovaných záclon, které známe z oken našich babiček. Do třetice získal značku Tomáš Nevřela z Králce, který vyrábí dřevěná srdce a dřevěné svícny.

„Mezi certifikované služby se zařadila Chata Eduard z Bělé pod Pradědem, která byla postavena v roce 1907 a její interiér odkazuje na jesenické reálie. Jako druhá získala ochrannou známku roubenka v Jindřichově, jejíž počátek sahá ke konci 19. století,“ uvedla koordinátorka značky JESENÍKY originální produkt® Hana Olejníková z Místní akční skupiny Horní Pomoraví.

Mezi originální jesenické zážitky se zařadila Mariánská pouť v Branné, která odkazuje na tradiční poutě, které se konaly v historii k místnímu Mariánskému prameni. „Akce si dochovala tradiční charakter, součástí jsou i historicko-vlastivědné expozice a navíc láká do horské obce kolem tisícovky návštěvníků,“ popsala Olejníková. Druhým certifikovaným zážitkem se stalo Pradědovo dětské muzeum v Bludově, které nabízí celoroční vyžití pro dětské návštěvníky s hravými expozicemi s tematikou Jeseníků.

Aktuálně nese ochrannou známku JESENÍKY originální produkt® 73 výrobků, 22 služeb a 17 zážitků.

Vyberte si region

mapa regionů

Regionální koordinátor značky

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Evropský zemědělský fond pro rozvoj venkova: Evropa investuje do venkovských oblastí.

Evropský zemědělský fond pro rozvoj venkova:  Evropa investuje do venkovských oblastí.

Projekt byl realizován za finanční spoluúčasti Olomouckého kraje.

Projekt byl realizován za finanční spoluúčasti Olomouckého kraje.
Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.