Velké Losiny provoní lahodná čokoláda

JESENÍKY  25. 09. 2017

Sarančata v čokoládě, borůvkové knedlíky s čokoládovou omáčkou Grilovaný oštiepok s čokoládovo-brusinkovým chutney a chilli, to je jen zlomek dobrot, které na nadcházející víkend připravují cukráři a kuchaři z Velkých Losin i dalších míst celé České republiky. Festival Čokoládové lázně se ve Velkých Losinách uskuteční už potřetí.

img

„Přípravy na čokoládové lázně vrcholí. Spíme jen málo. Nechceme dělat klasický food festival, ale akci, která lidi pobaví a vtáhne je do děje. Kreativní budeme my cukráři a kuchaři a těšíme se, že nám svůj um s láskou a humorem ukáží i návštěvníci,“ říká organizátorka festivalu Jana Kašparová z Velkých Losin, která je držitelkou značky JESENÍKY originální produkt® pro velkolosinské pralinky. Hlavní téma festivalu je letos láska. Pro obyvatele obce byla vyhlášena soutěž Velkolosinská buchta s láskou pečená, láskyplná budou i díla, která budou cukráři dokončovat přímo na festivalovém pódiu. V sále Eliška Lázní Velké Losiny bude připravena ochutnávka dvaadvacetiprocentní až pětadevadesátiprocentní čokolády, degustace drcených pražených čokoládových bobů a sladké dílničky.

 „I letos jsme pro ty, kteří si chtějí užít Velké Losiny naplno, připravili spoustu rekreačních a pohybových aktivit, z těch vypíchnu třeba jízdu na pomateném kole, kterou tu návštěvníci zažijí poprvé,“ říká další organizátor festivalu Tomáš Dohnal. Kreativní dílničky připravila i místní vyhlášená ruční papírna. Bude se zde například malovat na jedlý papír, novinkou bude výroba rostoucí papírové pralinky. „Další příjemnou novinkou bude i malá relax zóna, kde se lidé budou moci zastavit, posadit se a začíst se do některé ze zajímavých knížek o zdejším kraji nebo do knížek místních autorů,“ dodává Kašparová. První akcí festivalu bude v pátek 29. září v 17 hodin sokolnická show Zayferus na hřišti TJ Spartak v Loučné nad Desnou. V sobotu 30. září a v neděli 1. října proběhnou hlavní festivalové dny hned na několika místech Velkých Losin vždy od 10 do 17 hodin. V sobotu od 19 hodin vystoupí na náměstíčku ve Velkých Losinách v rámci festivalu valašská kapela Docuku. Další informace najdou zájemci na stránkách www.cokoládove-lazne.cz a na stejném místě si mohou i zakoupit zvýhodněné on-line vstupenky.

 

Vyberte si region

mapa regionů

Regionální koordinátor značky

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Evropský zemědělský fond pro rozvoj venkova: Evropa investuje do venkovských oblastí.

Evropský zemědělský fond pro rozvoj venkova:  Evropa investuje do venkovských oblastí.

Projekt byl realizován za finanční spoluúčasti Olomouckého kraje.

Projekt byl realizován za finanční spoluúčasti Olomouckého kraje.
Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.