Tři pěvecké hvězdy rozsvítí hudební festival Jazz in Hall

JESENÍKY  05. 10. 2017

Tři pěvecké hvězdy rozsvítí festivalový večer zábřežské tenisové haly v programu již tradičního hudebního festivalu JAZZ IN HALL v sobotu 7. října. V naprosto ojedinělé, jazz- klubové atmosféře symbiózy účinkujících a posluchačů si v letošním, již 14 ročníku, posluchači poslechnou téměř všechny stylové niance swingové a jazzové hudby v podání velkých bandů i doprovodných skupin, jejichž zpěvačky patří k trvalým ikonám současné populární hudby.

img

V netradičním prostředí tenisové haly se letos  po prve rozezní medově sametový hlas polsko-kubánské zpěvačky Yvonne Sanchez ,která okouzluje posluchače na celém světě svým projevem v jazzových, popových, ale zvláště v latinsko-amerických rytmech Bossa Novy a Samby. Je držitelkou ocenění „Vokalistka roku“ a nominantkou  na cenu „Anděl“ v kategorii jazz a blues.  Lena Yellow  byla už před deseti lety spolu s dalšími třemi vokalistkami( s nimiž založila úžasnou alternativní skupinu  Yellow Sisters) označena  „zjevením na české hudební scéně“. Koncertovala v jedenácti evropských zemích a v jejím sólovém koncertě se můžeme těšit na skladby v soulu, funky, r´n´b´, world music, jazzu i reggae, v nichž je znatelný její vztah k africké hudbě. Stálicí mezi swingovými vocalistkami, právě letos slavící půlstoletí na české hudební scéně , je stále temperamentní zpěvačka sametového hlasu, držitelka několika „Zlatých desek“ a stovek tuzemských i zahraničních vystoupení - Jitka Zelenková. Sólistka orchestru Ladislava Štaidla, Gustava Broma, Rudolfa Rokla, Felixe Slováčka, také tentokrát (již po několikáté) vystoupí se svým oblíbeným, našim domácím Moravia Big Bandem, v sérii svých oblíbených  hitů i novinek ze svého repertoáru. Její koncert doplní i kmenoví zpěváci domácího bandu popovými i muzikálovými písněmi. Jako zástupce mladých, nadějných kapel, které  jsou každoročně zvány na zábřežský festival, byl letos pozván z olomoucké ZUŠ úspěšný

Big band Žerotín, který ve své teprve tříleté historii, stačil svým svižným a živelným repertoárem s moderními aranžemi získat 1:místo na Evropském hudebním festivalu v Belgii a v letošním roce 2. místo v celostátní soutěži Big bandů ZUŠ.

K příjemné pohodě festivalu jistě také přispěje přestávková prezentace dýdžeje před tenisovou halou, kde budou pro návštěvníky připraveny stánky s občerstvením od lokálních výrobců produktů s oceněním JESENÍKY originální produkt® jehož držitelem v oblasti kulturních akcí je i festival JAZZ IN HALL, který pro vás připravil Moravia Big Band ve spolupráci se Zábřežskou kulturní s.r.o. a dalšími partnery.

Festivalový program začíná 7.10. v 18,00 hod. v tenisové hale TJ Sokol Zábřeh.

Vstupenky v předprodeji jsou v ceně 2OO,- Kč, v den akce na místě v ceně 250,- Kč

 

Vyberte si region

mapa regionů

Regionální koordinátor značky

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Evropský zemědělský fond pro rozvoj venkova: Evropa investuje do venkovských oblastí.

Evropský zemědělský fond pro rozvoj venkova:  Evropa investuje do venkovských oblastí.

Projekt byl realizován za finanční spoluúčasti Olomouckého kraje.

Projekt byl realizován za finanční spoluúčasti Olomouckého kraje.
Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.