Malí kuchtíci se vydají na cestu kolem světa

JESENÍKY  05. 05. 2018

Do Francie, Itálie, Japonska, Mexika i Indie se vydají na zkušenou malí kuchtíci na Dětském gastrofestivalu v Bludově. Ten již potřetí pořádá Pradědovo dětské muzeum, certifikovaný zážitek JESENÍKY originální produkt®. Kulinární hravá show se letos uskuteční od pátku 25. do neděle 27. května.

img

Tentokrát čeká návštěvníky putování napříč kontinenty a jak jinak než s vařečkou v ruce. Také letos se mohou návštěvníci těšit na letní kino s pohádkou pro celou rodinu. Pořadatelé chystají i překvapení navíc pro malé i velké gurmány.

„Děti při vstupu dostanou cestovní pas, tak začne velká gastronomická hra. Během putování po jednotlivých státech, které budou označeny vlajkami, je čeká poznávání koření, ochutnávky specialit a také se dozví něco nového o těchto zemích,“ uvedla Tereza Nikodýmová Schreiberová z Pradědova dětského muzea v Bludově.

Do mezinárodní kuchyně se budou moci zapojit i malí kuchtíci, na které budou připraveny tradiční dílničky. A protože i Honza, co se vydal do světa, ví, že všude dobře, doma nejlépe, jedna z dílniček se zaměří na tradiční pokrmy kraje pod Pradědem. Chybět tak nebudou regionální jídla a jejich ochutnávky.

Ani dospělí nepřijdou zkrátka - hostinec U krále Richarda, kavárna U Turka, řezník Krkovička či Pradědovi statkáři nabídnou řadu dobrot i pro velké návštěvníky. Letos se chystá i pečínka na opravdovém rožni.

Vyberte si region

mapa regionů

Regionální koordinátor značky

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Evropský zemědělský fond pro rozvoj venkova: Evropa investuje do venkovských oblastí.

Evropský zemědělský fond pro rozvoj venkova:  Evropa investuje do venkovských oblastí.

Projekt byl realizován za finanční spoluúčasti Olomouckého kraje.

Projekt byl realizován za finanční spoluúčasti Olomouckého kraje.
Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.