Bylinné kulinářství i hrnce a pánve. Jeseníky mají sedm přírůstků

JESENÍKY  18. 06. 2020

Sedm nových produktů, které vznikají nápady a rukami místních lidí, nese od úterý 16. června značku JESENÍKY originální produkt®. Certifikační komise zasedla netradičně v prostorách výroby jednoho z uchazečů o ochrannou známku, tuzemského producenta nádobí v Javorníku.

img

 

„Ochranná známka existuje v Jeseníkách už deset let. Za tu dobu certifikační komise zasedla dvacetkrát a udělila certifikát 120 výrobkům. Někteří držitelé po čase neobnovili certifikát nebo ukončili spolupráci. Aktivních držitelů máme aktuálně 80,” uvedla koordinátorka značky JESENÍKY originální produkt® Barbora Haušková.

Novinky komise často může posoudit všemi smysly. Ochutnala například low carb zákusky ze směsí manželů Duboských. Jako jediní v Česku vyrábí low carb směsi, které obvykle mají vysokou hodnotu tuku. Duboští však šli dál a odbourali tuky, jejich směsi na granoly, kaše, pečení či krekry jsou tak navíc i dietní. Ochutnávalo se i Bylinné kulinářství z ranče Majoránek, tedy koření, bylinné oleje a octy, medové pochoutky a hořčice. U medu se zůstalo i v případě Bee-daddy´s. Pod touto značkou se certifikoval skořicový med a medová hořčice. Plody zahrad i lesů zpracovává Markéta Kubinová, její marmelády nesou název Z darů jesenických hor.

S nostalgií vzpomínají nejen milovníci regionální historie na zdejší produkci a zpracování lnu. S nápadem vrátit se k této tradici přišli manželé Holubovi. I když len pochází z jiných evropských zemí, tká se v regionu a z plátna vznikají originální kousky. Do sedmičky jedinečných produktů z jesenických hor přibylo prvotřídní maso z farmy Martina Chyly.

Nově se k originálním jesenickým výrobkům řadí i hrnce a pánve z Kolimaxu, javornické společnosti, která navázala na více než stoletou tradici a dodává na trh kvalitní české nádobí.

 

 

Vyberte si region

mapa regionů

Regionální koordinátor značky

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Evropský zemědělský fond pro rozvoj venkova: Evropa investuje do venkovských oblastí.

Evropský zemědělský fond pro rozvoj venkova:  Evropa investuje do venkovských oblastí.

Projekt byl realizován za finanční spoluúčasti Olomouckého kraje.

Projekt byl realizován za finanční spoluúčasti Olomouckého kraje.

JESENÍKY originální produkt®

Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.