1.TIP NA VÝLET - studánka u lesní kaple svaté Anny v Potůčníku

JESENÍKY  02. 05. 2022

Samy rády bloudíme po místech, kde je civilizace poskrovnu. O to víc nás lákají místa s příběhem a minulostí a přesně takové jsme na začátek vybraly!

img

 

? Historie místa je zaznamenána v textech a fotografiích přímo na stěnách kaple. Pověst o léčivých účincích zdejší vody se začala šířit v roce 1797.

? Zvolily jsme si trasu od železniční zastávky Potůčník (směr Hanušovice - Jeseník) kvůli neobvyklé Křížové cestě vyrobené z železničních pražců. Vede stínem v lese a sjízdná je i s terénním kočárkem. Pouze poslední úsek je náročný a určitě oceníte pomoc dalších rukou.

? Vydat se můžete i z okolních obcí - Pekařova, Rejchartic, Hanušovic. Cesty vedou přes pastviny, takže v letních měsících musíte počítat se zvědavou čtyřnohou společností. Tyto trasy už pro kočárek vhodné nejsou.

  

Certifikovaný výrobce

JESENÍKY nejsou jen nádherná příroda, ale taky neobyčejní lidé, kteří v nich žijí svůj příběh!

Nedaleko studánky u svaté Anny najdete dílnu sedláře Lubomíra Jelínka (Hanušovice). Mezi lidmi "od koní" je Sedlářství a brašnářství Jelínek velký pojem, vždyť mezi jeho zákazníky patří i světoznámý hřebčín v Kladrubech, ale jeho záběr je mnohem větší.

Posuďte sami! Reportáž v Toulavé kameře zde.

  

Certifikovaná služba

Kdyby vás cestou ke studánce přepadl hlad a žízeň, máme pro vás ještě jeden tip! Coby kamenem dohodil v Nových Losinách najdete Penzion Trojkámen (u hlavní cesty směr Hanušovice – Jeseník).

Pečou vyhlášené domácí koláče a zákusky. A zkrátka nepřijdou ani ti, co sladké nemusí, nebo nemohou. Stejně jako před sto lety, protože už tehdy tady fungoval zájezdní hostinec a řeznictví, je v provozu zdejší udírna!

 

 

 

Vyberte si region

mapa regionů

Regionální koordinátor značky

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Evropský zemědělský fond pro rozvoj venkova: Evropa investuje do venkovských oblastí.

Evropský zemědělský fond pro rozvoj venkova:  Evropa investuje do venkovských oblastí.

Projekt byl realizován za finanční spoluúčasti Olomouckého kraje.

Projekt byl realizován za finanční spoluúčasti Olomouckého kraje.
Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.