Společenský večer v Domově Paprsek roztančil klienty z celého okresu

JESENÍKY  12. 04. 2023

Charitativní akci pro lidi s mentálním a kombinovaným postižením v Olšanech na Šumpersku, která se uskutečnila po více než tříleté covidové pauze, podpořily desítky firem, organizací a jednotlivců. Tanec, zábava a spousta dárků přinesly v pátek 17. března všem zúčastněným dobrý pocit z příjemně stráveného večera.

img

 „Pro většinu lidí ve společnosti je běžné zajít si někam za zábavou. Pro obyvatele Domova Paprsek a klienty dalších zařízení tohoto typu jde ale o událost roku. Umí se skvěle bavit. Jejich smích a dobrá nálada se na nás organizátory přenesly během pár minut," říká Renata Baslerová z Místní akční skupiny Horní Pomoraví, která je společně s Domovem Paprsek a hlavním organizátorem.

Na akci přijely tři stovky návštěvníků z jedenácti různých zařízení  z celého kraje. Na programu se každoročně podíleli samotní klienti. Letos si veselé představení připravili klienti denního stacionáře Jasněnka Uničov. Velký úspěch mělo i taneční vystoupení dětí z místní základní a mateřské školy a bohatá tombola, ve které každý los vyhrával.

Mezi hosty byli kromě místních obyvatel také senátor a starosta města Šumperka Miroslav Adámek a hejtman Olomouckého kraje Josef Suchánek. „Jsme rádi, že nám zástupci měst i kraje vyjadřují podporu. Stejně tak patří díky velkému množství všech dalších podporovatelů z řad firem a organizací z regionu, díky kterým jsme měli v tombole neuvěřitelných 500 výher," doplňuje Baslerová.

 Vstupné na společenskou událost je dobrovolné. Výtěžek získá Domov Paprsek. „Z těchto prostředků našim klientům dopřáváme další radost a zážitky. V minulých letech jsme vyrazili na muzikál Popelka v Praze nebo na zábavný čertovský program v Čertovině u Hlinska.  Letos vyrazí na relaxační lázeňský pobyt.“

Olšanské zařízení pro osoby se zdravotním znevýhodněním poskytuje sociální péči osobám s mentálním a kombinovaným postižením. Poskytuje celoroční pobytové služby v obci Olšany v regionu okresu Šumperk, kapacita domova činí 65 osob. Rukodělné výrobky, které vznikají pod rukama zdejších klientů s mentálním postižením, kdy každý klient používá techniku, kterou mu jeho postižení dovolí, nesou značku JESENÍKY originální produkt®. 

Vyberte si region

mapa regionů

Regionální koordinátor značky

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Evropský zemědělský fond pro rozvoj venkova: Evropa investuje do venkovských oblastí.

Evropský zemědělský fond pro rozvoj venkova:  Evropa investuje do venkovských oblastí.

Projekt byl realizován za finanční spoluúčasti Olomouckého kraje.

Projekt byl realizován za finanční spoluúčasti Olomouckého kraje.
Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.