Penzion Trojkámen

produkt

Provozuje: Trojkámen s.r.o.

Obec: Nové Losiny

Region: JESENÍKY

logo

Další fotografie:

Nově zrekonstruovaný penzion Trojkámen s restaurací se nachází v malebné krajině Hrubého Jeseníku v obci Nové Losiny u hlavní cesty směr Hanušovice - Jeseník.

V okolí 12 km od penzionu je k dispozici několik lyžařských středisek: Františkov, Branná, Ostružná, Petříkov, Ramzová, Přemyslov a Kouty, přičemž posledně jmenované bylo vybudováno v r. 2011 a je největším lyžařským střediskem u nás. Před penzionem je situováno parkoviště, na které lze domluvit dojezd skibusů. V těsné blízkosti je autobusová zastávka, vlaková se nachází cca 300m od penzionu.

Historie stavby se datuje asi od roku 1900. Budova byla vystavěna jako zájezdní hostinec, v přízemí se nacházela kuchyně, jatka a udírna, v patře výčep a hostinský sál. Jako hostinec a řeznictví sloužila budova do r. 1945, poté připadla do národní správy MNV (Místního národního výboru) Nové Losiny. V roce 1948 se staly národním správcem Jindřichovské papírny, které proměnily hostinský dům v hromadnou ubytovnu Řeků, kteří byli přiděleni papírnám pro doplnění nutného stavu zaměstnanců. V letech 1974-2006 byla budova v soukromém vlastnictví a sloužila k individuální rekreaci. V roce 2006 ji v dezolátním stavu koupili současní vlastníci a zrekonstruovali do dnešní podoby. Rokem 2011 pohostinnost budovy opět ožívá.

Hosté mohou být ubytováni v devíti apartmánech, které jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením, možností připojení k internetu a kabelové TV. V přízemí penzionu se nachází lyžárna s vysoušeči bot a restaurace, která je připravena dle potřeby ubytovaných poskytovat od snídaní po celodenní stravování.

Propagační letáček Penzion Trojkámen

Ceník:

Aktuální ceník je uveden na webových stránkách penzionu.

Přehled naplnění certifikačních kritérií:

Kritérium Splněno Komentář
Pojištění majetku a zdraví hostů ano
Kvalitní informace (o regionu, o doplňkových službách, v případě restaurací o aktuální nabídce) na vlastním webu ano
Regionální pokrmy nad rámec povinného minima ano
Přínos pro zachování tradic regionu (historická budova nebo tradiční vzhled interiéru/exteriéru, rodinná tradice s podnikáním v ubytovacích službách v regionu Jeseníky atd.) ano Budova postavena jako zájezdní hostinec.
Pořádání či organizace vlastních doprovodných programů, akce či aktivity zaměřené na region ano Pochod z penzionu Trojkámen na tři kameny a zpět (vždy v červenci) Na požádání hostů nabízen individuální program zaměřený na poznání regionu (rodiny s dětmi, nenáročný/náročný výlet, uristické cíle, cyklotrasy, atd.)
Dlouhodobá finanční, materiální nebo jiná podpora rozvoje regionu nebo obce ve svém okolí ano Podpora místního plesu, příspěvky místnímu fotbalistům Novolosinská pouť – na Trojkámenu celý den atrakce pro děti i dospělé
Dětský koutek nebo hřiště či další vybavení pro děti v objektu nebo blízkém okolí ano V jídelně jsou dětem k dispozici dětské příbory, talířky, dětský koutek V penzionu dětská postýlka
Bezbariérová úprava ano
Jako zdroj energie (vytápění, ohřev vody) se nepoužívá uhlí ani těžké oleje s obsahem síry vyšším než 0,2 % ano
BONUS – výjimečnost zařízení v rámci dané kategorie ano Příjemné prostředí, pro své zákazníky a hosty peče domácí dezerty a koláče.

Kontakt na provozovatele:

Trojkámen s.r.o.

Nové Losiny 22
788 23 Jindřichov

http://www.trojkamen.cz

JUDr. Ludmila Hrachovcová

telefon: +420 605 309 997

Návštěvní kniha:

Michal Kubica    14.11.2012 21:47

Dnes jsme se náhodou zastavili na oběd a byli jsme příjemně překvapeni. Domácí bramborák, domácí zelí, domácí knedlíky, zkrátka jídlo jako od maminky. Rychlá a milá obsluha, ceny v pohodě, takže rozhodně neprohloupíte. A celkově je to tam takové krásné a jesenicky stylové...

Vložit hodnocení

Zpráva může obsahovat maximalně 1000 znaků. Zbývá 1000 znaků.

Vyberte si region

mapa regionů

Regionální koordinátor značky

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Evropský zemědělský fond pro rozvoj venkova: Evropa investuje do venkovských oblastí.

Evropský zemědělský fond pro rozvoj venkova:  Evropa investuje do venkovských oblastí.

Projekt byl realizován za finanční spoluúčasti Olomouckého kraje.

Projekt byl realizován za finanční spoluúčasti Olomouckého kraje.
Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.