Projížďka parním vlakem po Osoblažské úzkokolejce

produkt

Provozuje: Slezské zemské dráhy, o.p.s.

Obec: Bohušov 15

Region: JESENÍKY

logo

Další fotografie:

Projížďka parním vlakem po Osoblažské úzkokolejce z Třemešné do Osoblahy je jedinečný zážitek v Jeseníkách. Parní lokomotiva, otevřené výletní vozy, Pivní vagón, Cyklovagón a vůz pro přepravu imobilních cestujících vyjíždějí po celé léto a v dalších vyhlášených termínech na projížďky Osoblažským výběžkem.

Zahájení turistické sezóny je vždy na začátku května, poté je v provozu parní vlak o sobotách v červnu. Následují prázdninové měsíce červenec a srpen, kdy parní vlak jezdí každou sobotu, neděli a svátek. V září poté jezdí první tři soboty.

Krom pravidelných letních jízd je také vypravován parní vlak k různým příležitostem např. Strašidelný vlak do strašidelného zámku ve Slezských Rudolticích, Gastrovlak na Gastrofestival do Osoblahy nebo Svatomartinský vlak na Martinské hody do Bohušova.  Provoz vlaku tak během roku oživuje celý Osoblažský výběžek i díky spolupráci s místními aktéry (mikroregion, obce, zámek).

Kapacita parního vlaku je 150 cestujících a vlak je schopen převézt i jízdní kola a kočárky v Cyklovagónu popřípadě imobilní cestující na vozíku ve speciálně upraveném voze se sklápěcí plošinou.

Vůně páry, která se line Osoblažským výběžkem především v létě, je již neodmyslitelnou součástí tohoto regionu. Úzkokolejka existuje od roku 1898 a v příštích letech tak bude slavit již své 120 výročí provozu. Parní vlaky pro turisty začal jezdit na trati v roce 2004 a od té doby se těší velké oblibě, což dokládají i statistiky návštěvnosti. V jubilejním roce 2014 převezl parní vlak více než 5 000 cestujících, což byl návštěvnický rekord.

Kontakt na provozovatele:

Slezské zemské dráhy, o.p.s.

Bohušov 15

http://www.osoblazsko.com

Návštěvní kniha:

Monika Jordánová    12.05.2020 12:36

Dobrý den,rádi bychom se začátkem června projeli parním vlakem.Chtěla jsem se zeptat,jestli vlak za téhle situace bude jezdit,zdali se musíme nějak objednat a v kolik vlak vyjíždí z Třemešné.Moc děkuji za odpověď s pozdravem Jordánová

Vložit hodnocení

Zpráva může obsahovat maximalně 1000 znaků. Zbývá 1000 znaků.

Vyberte si region

mapa regionů

Regionální koordinátor značky

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Evropský zemědělský fond pro rozvoj venkova: Evropa investuje do venkovských oblastí.

Evropský zemědělský fond pro rozvoj venkova:  Evropa investuje do venkovských oblastí.

Projekt byl realizován za finanční spoluúčasti Olomouckého kraje.

Projekt byl realizován za finanční spoluúčasti Olomouckého kraje.
Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.