Certifikované služby v cestovním ruchu nově také v Jeseníkách a na Prácheňsku

ARZ  01. 12. 2011

Ke 32 certifikovaným zařízením na Šumavě tak přibyla horská chata a wellness hotel z Jeseníků a osm různorodých zařízení z Prácheňska.

img

Na konci listopadu zasedly v sídlech koordinátorů značek JESENÍKY originální produkt® a PRÁCHEŇSKO regionální produkt® poprvé komise pro certifikaci ubytovacích a stravovacích služeb. Značku s jesenickým zvonečkem tak jako první získala Severomoravská chata, která v nejvýchodnějším výběžku Jeseníků v nadmořské výšce 851 m nabízí kapacitu 100 míst pro rodinnou i skupinovou rekreaci a restauraci s domácí kuchyní a celoročním provozem. Relax centrum Kolštejn najdete kousek od Ramzovského sedla v unikátním prostředí historického městečka Branná, kde poskytuje služby wellness hotelu s ojedinělým programem vitálního světa i turistický hotel pro rodiny s dětmi. 

Značku se stylizovaným hradem Prácheň udělují na téměř opačném konci republiky a zatím ji získalo osm ubytovacích a stravovacích zařízení. Poblíž města růží Blatné, v klidu lesní samoty u Myštic na vás čeká rodinný penzion Mlýn Kostřata. Vedle jedno až čtyřlůžkových pokojů se sociálním zařízením nabízí i plnou penzi podle přání hostů a multifunkční místnost využitelnou třeba jako tělocvična. Neopakovatelnou atmosféru slibuje nedaleké ubytování v historické budově jihočeského statku Drtina u obce Kožlí. Soukromí pro nerušenou rodinnou dovolenou poskytuje apartmán U Čarků v Čížové nedaleko Písku, především skupiny využijí pro letní pobyty služby rekreačního zařízení Nová Louka v Albrechticích nad Vltavou, kdežto Penzion u Sv. Anny v Protivíně poskytuje celoroční individuální relaxační péči i méně pohyblivým návštěvníkům. A na závěr tři tipy pro labužníky - pojedete-li přes Albrechtice nad Vltavou, zastavte se na tradiční českou kuchyni v Bufetu Miláček. Ve Strakonicích si na Lovecké baště přijdou na své milovníci zvěřiny a na hovězí steak z vlastní farmy prostě musíte do hospody U starýho kance v Hoslovicích, kde je k dispozici i ubytování v penzionu a projížďky na koni, rybaření ve vlastním rybníčku nebo domácí zabijačka, to vše v těsném sousedství historického Hoslovického mlýna.

Vyberte si region

mapa regionů

Regionální koordinátor značky

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Kraj blanických rytířů, z.s.

Kraj blanických rytířů, z.s.

MAS Voticko, z.s.

MAS Voticko, z.s.

MAS Blaník, z. s.

MAS Blaník, z. s.

Posázaví, o.p.s.

Posázaví, o.p.s.

CHKO Blaník

CHKO Blaník

Revolvingový fond MŽP ČR

Revolvingový fond MŽP ČR

Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost

Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost

KRAJ BLANICKÝCH RYTÍŘŮ regionální produkt®

Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.