Značku „KRAJ BLANICKÝCH RYTÍŘŮ regionální produkt®“ získala cukrárna a penzion

KRAJ BLANICKÝCH RYTÍŘŮ  26. 06. 2012

21.6. 2012 udělila certifikační komise složená ze zástupců výrobců, poskytovatelů služeb, neziskových organizací a veřejné správy značku KRAJ BLANICKÝCH RYTÍŘŮ regionální produkt® prvním dvěma zařízením poskytujícím stravovací a ubytovací služby.

img

Novou značku nyní ponesou Rodinná cukrárna ve Vlašimi a Pension Konopiště ****.

Certifikační komise KRAJ BLANICKÝCH RYTÍŘŮ regionální produkt® se sešla letos již podruhé, aby posoudila žádosti uchazečů o udělení této regionální značky. V prvním kole značení v únoru 2012 byla značka udělena třinácti výrobkům. Nyní k nim přibyly ještě dvě služby.

Aby mohl žadatel značku získat, musí jeho zařízení splňovat předepsaná kritéria. K nim patří zejména jasná vazba na region a jeho tradici, dále kvalita poskytovaných služeb a ohled na životní prostředí. Stravovací zařízení musí navíc nabízet tradiční pokrmy české kuchyně a využívat potravinářské suroviny z regionu.

„Obě zařízení si značku právem zaslouží,“ říká koordinátorka značky Kateřina Červenková z Českého svazu ochránců přírody Vlašim. „Rodinná cukrárna ve Vlašim svou budovou významně dotváří atmosféru historického Žižkova náměstí a nabízí tradiční české zákusky a deserty vlastní výroby. Pension Konopiště**** prezentuje návštěvníkům tradici rodiny ďEste, historii Konopiště, a ve vlastním muzeu také tradici výroby motockylů JAWA. V obou zařízeních může návštěvník okusit něco specifického z Kraje blanických rytířů a o to nám jde především.“

Další zájemci o udělení značky KRAJ BLANICKÝCH RYTÍŘŮ regionální produkt®, ať už výrobci nebo poskytovatelé služeb, se mohou hlásit do dalšího kola certifikace, které proběhne v březnu příštího roku.

Doplňující informace:
Značku KRAJ BLANICKÝCH RYTÍŘŮ regionální produkt® uděluje od začátku roku 2012 Český svaz ochránců přírody Vlašim, člen Asociace regionálních značek, ve spolupráci s Posázavím, o.p.s., Správou CHKO Blaník a dalšími organizacemi.
Značku mohou získat výrobci nebo poskytovatelé služeb z území MAS Posázaví.

Služby v cestovní ruch značí v rámci Asociace regionálních značek již na Šumavě, na Prácheňsku a v Jeseníkách. Do konce tohoto roku by se značení mělo rozběhnout také v Moravském Kravařsku.

Vyberte si region

mapa regionů

Regionální koordinátor značky

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Kraj blanických rytířů, z.s.

Kraj blanických rytířů, z.s.

MAS Voticko, z.s.

MAS Voticko, z.s.

MAS Blaník, z. s.

MAS Blaník, z. s.

Posázaví, o.p.s.

Posázaví, o.p.s.

CHKO Blaník

CHKO Blaník

Revolvingový fond MŽP ČR

Revolvingový fond MŽP ČR

Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost

Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost

KRAJ BLANICKÝCH RYTÍŘŮ regionální produkt®

Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.