Koordinátoři regionálních značek v ČR a na Slovensku se sešli v Brně

ARZ  15. 10. 2009

BRNO – Ve dnech 12.-14.10. proběhlo v Brně setkání koordinátorů regionálních značek v ČR a na Slovensku, které mělo za cíl výměnu zkušeností nejen mezi českými, ale i slovenskými regiony a prohloubení spolupráce mezi nimi.

Brněnské setkání bylo zorganizováno národními koordinátorkami ARZ Terezou Wyderkou a Ivou Dykovou. Mezi účastníky byli regionální koordinátoři deseti regionů sdružených v ARZ, dále zástupci Sdružení Český Ráj a Tradice Bílých Karpat a zástupci Slovenska. Na setkání se představily i čtyři regiony, které mají zájem o zavedení regionální značky – České Švýcarsko, Jeseníky, Prácheňsko a Český Západ.

Zástupci Slovenska (Alexandra Dubničková za REC Slovensko, Michal Tvrdoň za regiony Kysuce a Záhorie, a František Mach za region Malé Karpaty) seznámili ostatní s jejich systémem značení a s aktuální situací ve třech slovenských regionech, kde již značení probíhá.

Čeští regionální koordinátoři prezentovali své zkušenosti týkající se fungování regionální značky v jejich regionech, především co se týká financování a udržitelnosti značení.

V rámci toho setkání byla navrhnuta spolupráce s Národní sítí místních akčních skupin a s organizací Trast pro ekonomiku a společnost.

Účastníci setkání byli také seznámeni s typy podpory regionální produkce v zahraničí a s příklady zahraničních regionálních značek. Diskutovalo se nad tématy, na které je potřeba se zaměřit při získávání zahraničních zkušeností.

Poslední den setkání byl věnován exkurzi k výrobcům s regionální značkou do Moravského krasu.

Setkání proběhlo v rámci projektu „Sdílení zkušeností a vytvoření mezinárodní platformy v oblasti podpory regionálních produktů“, spolufinancovaného z Evropského sociálního fondu v Operačním programu lidské zdroje a zaměstnanost (č. CZ.1.04/5.1.01/12.00120).

Vyberte si region

mapa regionů

Regionální koordinátor značky

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Kraj blanických rytířů, z.s.

Kraj blanických rytířů, z.s.

MAS Voticko, z.s.

MAS Voticko, z.s.

MAS Blaník, z. s.

MAS Blaník, z. s.

Posázaví, o.p.s.

Posázaví, o.p.s.

CHKO Blaník

CHKO Blaník

Revolvingový fond MŽP ČR

Revolvingový fond MŽP ČR

Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost

Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost

KRAJ BLANICKÝCH RYTÍŘŮ regionální produkt®

Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.