Nová značka TOULAVA regionální produkt

ARZ  06. 12. 2012

Svou regionální značku bude mít i nová turistická destinace Toulava.

img

„TOULAVA“ je název nově vzniklé turistické destinace přímo v srdci Čech, na půl cesty mezi Prahou a Šumavou, na hranicích Jihočeského a Středočeského kraje. „TOULAVA regionální produkt“ je nová regionální značka udělovaná pro výrobky, zemědělské a přírodní produkty a pro ubytovací a stravovací služby na území MAS Krajina srdce a následně na území nově vzniklé turistické destinace.

Přirozeným centrem nové oblasti je známé historické město Tábor s velkou husitskou tradicí. Vlastní oblast začíná na severu Českým Meránem a Českou Sibiří, pokračuje přes Táborsko, Bechyňsko, Milevsko až po Soběslavsko. Na západě začíná Sedlčanskem a na východě končí Mladovožickem a Chýnovskem.

Vznik turistické oblasti iniciovalo občanské sdružení MAS Krajina srdce ve spolupráci s Moníncem s.r.o. v návaznosti na připravovaný zákon o cestovním ruchu. Občanské sdružení MAS Krajina srdce také iniciovalo zavedení regionální značky TOULAVA.

Občanské sdružení MAS Krajina srdce zavádí tuto značku v rámci realizace projektu spolupráce „Za poklady venkova“ podpořeného z Programu rozvoje venkova. Jedná se o projekt spolupráce českých partnerů MAS Krajiny srdce, MAS Říčanska, MAS Podlipanska, MAS Zálabí a zahraničních partnerů LAG Karhuseutu z Litvy a LAG Kaunas District z Finska.
Projekt „Za poklady venkova“ si klade za cíl co nejúčinnější podporu regionálních výrobců a místních řemeslníků a zároveň posílení kulturního a komunitního dění v regionech. Dalšími prioritami projektu je zvýšení zájmu o tradiční řemesla a jejich obnova, intenzivní spolupráce a předávání si zkušeností mezi partnerskými MAS a zahraničím formou mezinárodních festivalů a workshopů, soutěží řemeslníků atd., propagace místních výrobců a řemeslníků vytvořením propagačních katalogů, propagačních vitrín a certifikací výrobků, a také podpora cestovního ruchu v regionech vytvořením turistických zážitkových balíčků orientovaných na tradiční dění a zajímavosti regionu.
Všechny letošní plánované festivaly již proběhly.

První kolo udělování nové regionální značky „TOULAVA regionální produkt“ je naplánováno na začátek roku 2013.

V případě zájmu o značku se obracejte na koordinátora projektu Ing. Miroslava Dlouhého (, tel.: +420 775 572 894).

Vyberte si region

mapa regionů

Regionální koordinátor značky

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Kraj blanických rytířů, z.s.

Kraj blanických rytířů, z.s.

MAS Voticko, z.s.

MAS Voticko, z.s.

MAS Blaník, z. s.

MAS Blaník, z. s.

Posázaví, o.p.s.

Posázaví, o.p.s.

CHKO Blaník

CHKO Blaník

Revolvingový fond MŽP ČR

Revolvingový fond MŽP ČR

Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost

Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost

KRAJ BLANICKÝCH RYTÍŘŮ regionální produkt®

Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.