Hora kaplí, vod a draků – první hledačka v Podkrkonoší úspěšně za námi

ARZ  06. 05. 2014

3. května se v rámci akce Vítání jara v Podkrkonoší v Lázních pod Zvičinou konala hledačka pod názvem Hora kaplí, vod a draků.

img

V Lázních pod Zvičinou vládl tvořivý duch a dobrá nálada!

Letošní podkrkonošské Vítání jara by zasloužilo přejmenovat na „hledání“, neboť vlídné jarní počasí minulých týdnů se 3. května kamsi spolehlivě vytratilo. I přes drsný severák a převalující se mraky ale v Lázních pod Zvičinou vládla celý den pohoda. Kdo se nedal počasím odradit, určitě nelitoval!

Největší úspěch měly po celý den tvořivé dílničky, v nichž si mohly děti i rodiče vyzkoušet, co všechno lze za několik chvil vykouzlit z papíru, hlíny nebo vlny. U prodejní prezentace výrobků chráněné dílny Katolické charity ze Dvora Králové se tvořilo z papíru, s Jarmilou Matyášovou, držitelkou značky ORLICKÉ HORY originální produkt® pro malované dekorace, se vyráběly malované magnetky a pod vedením Evy Mašínové, jejíž šperky a malby na hedvábí ocenila značka ŽELEZNÉ HORY regionální produkt®, si malé parádnice mohly vytvořit vlastní keramické korále. Lenka Rejlová zase dětem ukazovala, jak se přede na kolovratu. Zručnost a trpělivost si děti mohly vyzkoušet při práci s vlněným rounem a plstící jehlou. Těm nejšikovnějším se tu pod rukama rodila zvířátka i postavičky.

I když počasí k vycházkám moc nelákalo, návštěvníci se dozvěděli i o možnosti, jak si procházku zpestřit hledačkou (neboli questem) s názvem „Hora kaplí, vod a draků,“ který je zábavnou formou provede po zajímavostech na asi čtyřkilometrové okružní trase. Děti bavila i místní „minizoo“ a navíc se mohly podívat, jak se stříhají ovečky.

A pro ty, kdo zrovna nekonzumovali místní speciality – např. „muzikanty“ nebo kyselo, probíhal po celé odpoledne hudební a divadelní program. Malí diváci si moc užili vystoupení Dřevěného divadla s pohádkami „Zvířátka a loupežníci“ a „Honza a drak“. Těm větším zahrála a zazpívala skupina Fénix posílená o syrského hosta Marwana Alsolaimana. Na závěr vystoupil skoro domácí zpěvák a kytarista Filip Pýcha za doprovodu sester Slomkových.

Celému programu poskytl skvělé zázemí Hotel pod Zvičinou, jehož variabilní prostory přivítaly několik stovek návštěvníků. Ti si odnášeli nejen zážitek, ale i informace z místního infocentra, pro tuto akci obohaceného i o prezentaci jednotlivých regionálních značek pro kvalitní místní produkty a materiály z projektu Prázdniny na venkově, jenž zprostředkovává různorodou nabídku aktivního trávení volného času na venkově.

A ani to počasí nakonec nebylo tak zlé, jak se ráno mnozí báli. Nad úbočím Zvičiny se občas roztrhly mraky a zarámovaly bohatý program úchvatnou vyhlídkou z terasy před lázeňskou kolonádou. Návštěvníci i účinkující se svorně rozcházeli s úsměvem a přáním opětovného setkání na další příjemné akci v místě s jedinečnou atmosférou.

 

Festival regionálních produktů pořádal Hotel pod Zvičinou ve spolupráci s Asociací regionálních značek, sdružením Podkrkonoší žije, MAS Královédvorsko, MAS Podchlumí, sdružením Podzvičinsko, Svazem venkovské turistiky a spolkem Actaea.
Akce byla součástí projektu Putování za regionálními produkty, který finančně podpořilo Ministerstvo pro místní rozvoj ČR. Kampaní „Na značky, na venkov!“ propojujeme dva produkty udržitelného cestovního ruchu – Prázdniny na venkově a regionální značky.

Více o hledačkách najdete na www.questing.cz, o regionálních produktech na www.regionalni-znacky.cz, o možnostech trávení volného času na venkově na www.prazdninynavenkove.cz a o Lázních pod Zvičinou na www.hotelpodzvicinou.cz.

Kontakty:

Kateřina Čadilová, Asociace regionálních značek, tel. 724 863 604, cadilova@arz.cz
Nancy Engelen, Hotel pod Zvičinou, tel. 499 396 381499 396 381 , nancy@hotelpodzvicinou.cz

Vyberte si region

mapa regionů

Regionální koordinátor značky

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Kraj blanických rytířů, z.s.

Kraj blanických rytířů, z.s.

MAS Voticko, z.s.

MAS Voticko, z.s.

MAS Blaník, z. s.

MAS Blaník, z. s.

Posázaví, o.p.s.

Posázaví, o.p.s.

CHKO Blaník

CHKO Blaník

Revolvingový fond MŽP ČR

Revolvingový fond MŽP ČR

Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost

Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost

KRAJ BLANICKÝCH RYTÍŘŮ regionální produkt®

Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.