Značku „KRAJ BLANICKÝCH RYTÍŘŮ regionální produkt®“ získalo dalších pět produktů

KRAJ BLANICKÝCH RYTÍŘŮ  27. 03. 2015

Certifikační komise složená ze zástupců výrobců, poskytovatelů služeb, neziskových organizací a veřejné správy udělila značku KRAJ BLANICKÝCH RYTÍŘŮ regionální produkt® pěti dalším výrobkům. Tuto značku nyní ponesou modely letadel, publikace, med a medovina, jehněčí maso a uzeniny.

img

Certifikační komise složená ze zástupců výrobců, poskytovatelů služeb, neziskových organizací a veřejné správy udělila značku KRAJ BLANICKÝCH RYTÍŘŮ regionální produkt®  pěti dalším výrobkům. Tuto značku nyní ponesou modely letadel, publikace, med a medovina, jehněčí maso a uzeniny.

 

Značka KRAJ BLANICKÝCH RYTÍŘŮ regionální produkt®  zahájila čtvrtý rok své existence udělením dalších pěti certifikátů. Po březnové certifikační komisi nese značku již 24 výrobků a 5 služeb. Pětici čerstvých certifikátů si odnáší tyto výrobky:

 

  • Petr Mareš – Classic models, Benešov - Stavebnice historických modelů letadel
  • Mgr. Jaroslava Pospíšilová - Nakladatelství Sedmikráska, Zvěstov – Knihy a hry z Podblanicka
  • MVDr. Josef Holejšovský Ph.D, Vracovice - Med a medovina Blanických rytířů
  • Christopher Robertson, Farma Hrzín - Hrzínské jehněčí
  • Jiří Heřman, Hradové Střímelice – Střímelická uzenina

 

Aby mohl žadatel značku získat, musí jeho výrobek nebo zařízení splňovat předepsaná kritéria. K nim patří zejména jasná vazba na region a jeho tradici, dále kvalita a ohled na životní prostředí.

„Značku KRAJ BLANICKÝCH RYTÍŘŮ regionální produkt®  by měly dostávat takové výrobky a služby, na které jsme v regionu hrdí, a které můžete směle doporučit přátelům, když k vám přijedou na návštěvu. V tomto kole certifikace se sešly samé kvalitní produkty, takže jsme mohli značku udělit všem přihlášeným,“ řekla koordinátorka značky Kateřina Červenková.

 

Další zájemci o udělení značky KRAJ BLANICKÝCH RYTÍŘŮ regionální produkt®, ať už výrobci nebo poskytovatelé ubytovacích či stravovacích služeb, se mohou hlásit do dalšího kola certifikace do konce září tohoto roku.

 

 

Doplňující informace:

Značku KRAJ BLANICKÝCH RYTÍŘŮ regionální produkt® uděluje od začátku roku 2012 Český svaz ochránců přírody Vlašim, člen Asociace regionálních značek ve spolupráci s Posázavím, o.p.s., Správou CHKO Blaník a dalšími organizacemi.

Značku mohou získat výrobci nebo poskytovatelé služeb z území místních akčních skupin  Posázaví a Blaník.

Další informace včetně přehledu všech certifikovaných produktů lze získat zde: https://www.regionalni-znacky.cz/kraj-blanickych-rytiru/

 

Vyberte si region

mapa regionů

Regionální koordinátor značky

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Kraj blanických rytířů, z.s.

Kraj blanických rytířů, z.s.

MAS Voticko, z.s.

MAS Voticko, z.s.

MAS Blaník, z. s.

MAS Blaník, z. s.

Posázaví, o.p.s.

Posázaví, o.p.s.

CHKO Blaník

CHKO Blaník

Revolvingový fond MŽP ČR

Revolvingový fond MŽP ČR

Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost

Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost

KRAJ BLANICKÝCH RYTÍŘŮ regionální produkt®

Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.