ŘADU REGIONÁLNÍCH VÝROBKŮ DOPLNILY ŠPERKY Z PŘÍRODNIN A MOŠT ORGANIC

KRAJ BLANICKÝCH RYTÍŘŮ  16. 03. 2016

V úterý 15. března 2016 se v Kácově sešla certifikační komise pro regionální značku a po posouzení došlých žádostí rozhodla o udělení certifikátu Kraj blanických rytířů – regionální produkt dvěma novým žadatelům.

img

Nové regionální produkty Kraje blanických rytířů

V úterý 15. března 2016 se v Kácově sešla certifikační komise pro regionální značku a po posouzení došlých žádostí rozhodla o udělení certifikátu Kraj blanických rytířů – regionální produkt dvěma novým žadatelům. Jedná se o Ing. Pavla Jakubův z Vlašimi, který představil kolekci svých šperků z přírodnin. Jeho náušnice a přívěšky jsou vyrobené z bukvic, pecek, ořechů a dalších přírodních materiálů. Jsou dobrým suvenýrem z hory Blaník, která je typická právě bukovým porostem.

Další certifikovaný výrobek je Mošt organic, který vyrábí ZO ČSOP Domašín ve své provozovně v Postupicích. Mošt tu připravují z ovoce i zeleniny podle sezónní nabídky bez dalších přidávaných látek. Velkou výhodou je balení moštu do papírových obalů (tzv. BAG-in-BOX), které zajišťují šetrné skladování a jednoduchou manipulaci. Boxy jsou navíc vybavené vlastní pípou, která brání přístupu vzduchu a případnému kažení nápoje.

Na zasedání certifikační komise navazovalo pracovní setkání regionálních výrobců v pivovarské restauraci Šalanda. Účastníkům se představily možnosti prodeje jejich výrobků, různé formy spolupráce a propagace. Setkání probíhalo v přátelské atmosféře a bylo završeno prohlídkou kácovského pivovaru Hubertus.

V současné době je v Kraji blanických rytířů celkem 27 certifikovaných výrobků a 4 služby. Případní zájemci o značku se mohou průběžně hlásit u koordinátorky regionální značky Mgr. Kateřiny Červenkové (katka.cervenkova@csop.cz).

Vyberte si region

mapa regionů

Regionální koordinátor značky

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Kraj blanických rytířů, z.s.

Kraj blanických rytířů, z.s.

MAS Voticko, z.s.

MAS Voticko, z.s.

MAS Blaník, z. s.

MAS Blaník, z. s.

Posázaví, o.p.s.

Posázaví, o.p.s.

CHKO Blaník

CHKO Blaník

Revolvingový fond MŽP ČR

Revolvingový fond MŽP ČR

Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost

Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost

KRAJ BLANICKÝCH RYTÍŘŮ regionální produkt®

Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.