Lokální producenti v Kraji blanických rytířů mají opět šanci získat značku regionálního produktu

KRAJ BLANICKÝCH RYTÍŘŮ  17. 09. 2017

Výrobci regionálních výrobků a poskytovatelé služeb se do konce září mohou opět ucházet o udělení značky „KRAJ BLANICKÝCH RYTÍŘŮ regionální produkt“. O tom, kdo značku získá, rozhodne certifikační komise, která zasedne v druhé polovině října letošního roku. Posuzovat se bude především kvalita, vazba na region, a také šetrnost k životnímu prostředí. Značka „KRAJ BLANICKÝCH RYTÍŘŮ regionální produkt“ zastřešuje lokální producenty výrobků, poskytovatele stravovacích a ubytovacích služeb. Největší výhodou pro vlastníky certifikátu je možnost společné propagace v regionu a navázání vzájemné spolupráce.

Produkty vyrobené v navštívené lokalitě jsou v současnosti již nezbytnou součástí turistiky. Slouží jako další možnost objevit či blíže prozkoumat region a zprostředkovat a umocnit tak prožitek z návštěvy turistického cíle. „Naši návštěvníci často kupují výrobky se značkou regionálního produktu,“ říká pracovnice ekoobchůdku ve Vlašimi Martina Poustecká a dodává, „zajímají se o příběh, který je s konkrétním výrobkem spjatý a odkud pochází.“  Ekoobchůdek Podblanického ekocentra je jedním z prodejních míst, kde najdete většinu produktů se značkou „KRAJ BLANICKÝCH RYTÍŘŮ regionální produkt“. Není však výjimkou že např. certifikovaný poskytovatel služby nabízí výrobky jiného držitele značky. Jednak tím posiluje povědomí o značce jako takové a navíc podporuje spolupráci mezi jednotlivými regionálními producenty.

Značka neoslovuje jen turisty, ale oceňují ji i místní obyvatelé. „Při nákupu preferuji zboží, které pochází od nás. Ať už je to maso, mléko nebo třeba textilní výrobky, které pak věnuji jako dárek známým z jiného kraje,“ říká pan Karel z Kácova a doplňuje, „těmto výrobkům důvěřuji a navíc raději podpořím souseda, než obchoďák.“

Výhody pro držitele značky nejsou jen na lokální nebo regionální úrovni. Díky propagaci v rámci regionu se zájem o jejich produkty rozšiřuje i za jeho působnost. „Díky této značce si mého medu všiml i poměrně známý prodejce delikates v Praze a pravidelně ode mě odebírá,“ pochvaluje si pan Josef Holejšovský.

Ne každý výrobce či poskytovatel má možnosti nebo prostor si své propagační materiály vytvořit sám. Od toho je tu koordinátor značky, v našem případě ČSOP Vlašim, který společnou prezentaci realizuje od grafických návrhů, přes tisky až po rozesílku.

Certifikát značky „KRAJ BLANICKÝCH RYTÍŘŮ regionální produkt“ získaly již přes tři desítky výrobků a služeb, a to jak tradičních, tak i novinek, které si své místo na trhu teprve hledají.

O značku mohou požádat velké i malé firmy, živnostníci a dokonce i fyzické osoby nepodnikající na území v hranici působnosti MAS Blaník a Posázaví. Je však nezbytné, aby tu měl původ výrobek či služba. Jedná se přibližně o oblast mezi Jílovým u Prahy a Želivkou a Stříbrnou Skalicí a Miličínem. Podrobné podmínky udělování značky včetně přihlášek jsou ke stažení na www.csop.cz a www.regionalni-znacky.cz/kraj-blanickych-rytiru. Uzávěrka pro posílání žádostí je 30. září 2017.

Vyberte si region

mapa regionů

Regionální koordinátor značky

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Kraj blanických rytířů, z.s.

Kraj blanických rytířů, z.s.

MAS Voticko, z.s.

MAS Voticko, z.s.

MAS Blaník, z. s.

MAS Blaník, z. s.

Posázaví, o.p.s.

Posázaví, o.p.s.

CHKO Blaník

CHKO Blaník

Revolvingový fond MŽP ČR

Revolvingový fond MŽP ČR

Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost

Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost

KRAJ BLANICKÝCH RYTÍŘŮ regionální produkt®

Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.