Značku “KRAJ BLANICKÝCH RYTÍŘŮ regionální produkt” získali vejce, drátěné výrobky a malíř Standa Příhoda

KRAJ BLANICKÝCH RYTÍŘŮ  23. 11. 2018

Značku “KRAJ BLANICKÝCH RYTÍŘŮ regionální produkt” získali další tři producenti - rodinná farma Petra Kubáta z Jezera, paní Kochová pro své drátěné výrobky a podblanický malíř Stanislav Příhoda

Certifikační komise pro značku „KRAJ BLANICKÝCH RYTÍŘŮ regionální produkt“ udělila v úterý 20. listopadu 2018 certifikát třem novým žadatelům. Uchazeči z obce Jezero žádali pro svou rodinnou farmu, která se dlouhodobě zabývá rostlinnou výrobou a produkci vajec. Vajíčka nesou označení 1CZ9758 - tedy z volného chovu. Další zájemkyní byla Marina Kochová, která značku získala pro své drátěné výrobky. Paní Kochová se drátování věnuje již 15 let a kromě drobných dekoračních předmětů z drátů plete i stínidla nebo košíky zdobené přírodninami nebo korálky. Malíř a pedagog Standa Příhoda značku obdržel za celoživotní přínos regionu. Pan Příhoda patří k nejznámějším osobnostem Vlašimi a okolí. Celý život se věnuje umění, spolkovému životu a sdružování místních umělců. V tomto týdnu oslavil 82. narozeniny.

V současné době může značku „KRAJ BLANICKÝCH RYTÍŘŮ regionální produkt“ používat již přes třicet certifikovaných výrobků a služeb.  Aby mohl žadatel značku získat, musí jeho výrobek nebo zařízení splňovat předepsaná kritéria. K nim patří zejména jasná vazba na region a jeho tradici, dále kvalita a ohled na životní prostředí.

 

Další kolo udělování této regionální značky proběhne na podzim roku 2019. Případní zájemci o značku se mohou průběžně hlásit u koordinátorky regionální značky Aleny Konvalinové (alena.konvalinova@csop.cz).

Autor: Alena Konvalinová

 

Doplňující informace o značce:

 

Značku KRAJ BLANICKÝCH RYTÍŘŮ regionální produkt® uděluje od začátku roku 2012 Český svaz ochránců přírody Vlašim, člen Asociace regionálních značek ve spolupráci s Posázavím, o.p.s., Správou CHKO Blaník a dalšími organizacemi.

Značku mohou získat výrobci nebo poskytovatelé služeb z území místních akčních skupin Posázaví a Blaník.

 Další informace včetně přehledu všech certifikovaných produktů lze získat zde.

Vyberte si region

mapa regionů

Regionální koordinátor značky

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Kraj blanických rytířů, z.s.

Kraj blanických rytířů, z.s.

MAS Voticko, z.s.

MAS Voticko, z.s.

MAS Blaník, z. s.

MAS Blaník, z. s.

Posázaví, o.p.s.

Posázaví, o.p.s.

CHKO Blaník

CHKO Blaník

Revolvingový fond MŽP ČR

Revolvingový fond MŽP ČR

Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost

Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost

KRAJ BLANICKÝCH RYTÍŘŮ regionální produkt®

Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.